Ako išiel čas s džínsy

Módu jednoznačne miluje každá žena. Väčšinou práve ženy sledujú aktuálne módne trendy, ktoré sa menia častokrát s ročným obdobím. Ani teraz tomu nie je inak – najviac noviniek nás prekvapilo hlavne v oblasti džínsov. Možno niekomu prebehla hlavou časová os, na ktoré sa džínsy menili. Poďme si aj my povedať, ako čiel čas s džínsy.

Džínsy sa nosia už od dávnych čias. Predsa len je to druh oblečenia, ktorý využijeme hlavne v sychravějším počasí, kedy neustále prší alebo dokonca sneží. Ochráni naše nohy pred nepríjemným chladom, čo znamená, že sa vďaka nim nenastudíme, nenachladíme. Avšak džínsy sú niečo, čo sa za posledné roky posunulo, čo sa nejako vyvinulo, rozkvitlo.

Poďme si spomenúť a pripomenúť, ako šiel čas práve s týmto kúskom oblečenia, ktorý nikto nesmie vo svojom šatníku chýbať.

• zvonové nohavice

Niekedy v deväťdesiatych rokoch sa stali šialene populárne zvonové nohavice. S batikovaným tričkom, Keck a so šatkou uviazanou okolo hlavy to bol ten pravý hippie štýl. Vtedy boli pomerne obľúbené, ale to hlavne preto, že džínsy v iných podobách často neboli k dostaniu.

• úzke bedrové džínsy

Lenže potom začiatkom dvadsiatych rokov prišiel trochu iný trend, a síce také džínsy, ktoré naraz boli šialene úzke a neboli do pásu, ale boli iba k bokom. Zvyčajne z nich trčal zadok, ak si niekto kúpil menšie číslo, že sa do nich nevošiel, alebo naopak príliš veľký, že mu padali.

• úzke džínsy s vysokým pásom

A teraz už sa presúvame skoro do súčasnosti, pretože už narážame na úzke džínsy s vysokým pásom. Tie sa nosia neustále, sú skvelé, pretože nám často zakryjú nie práve sympatické boky. Úzke nohavice nám dokonale vytvarujú naše nohy.

• roztrhané džínsy

Aktuálnym trendom sú rovnako roztrhané džínsy, ktoré sú úplne skvelé. Sú trochu rebelské, ležérne, ale dnes sa kombinujú aj s lodičkami.

+ Hity z deväťdesiatych

A treba spomenúť tiež to, že v súčasnosti sa nám vracia aj devadesátkové hity. Okrem zvonových nohavíc, ktoré nie sú dnes moc obľúbené, napriek tomu sú v kurze, sa k nim radia taky traky, ktoré poznáme z detstva. Tie však trhajú rekordy v predajnosti a vo svojom šatníku je musí mať rozhodne každý.