Aké lieky zatočí s alergiou a fungujú aj babské rady?

Alergia na nás aktuálne číhajú na každom rohu. Otázkou je, ako im čelíte? Mnohým alergikom slzia oči, iným zase oči opúchajú, iní sú utrápení tým, že neustále smrkáte a majú plný nos. Aj keď sa alergiám v tomto ročnom období nevyhnete, môžete ich zmierniť, a to tak, že vyskúšate jednoduché babské rady. Na internete ich je habadej, my sme však pre vás vyskúšali a spísali tie najúčinnejšie, ktoré alergie dokážu skrotiť. 

Samozrejme neočakávajte, že sa alergiou zbavíte nadobro. Len dôjde k zmierneniu, avšak veľký alergik ocenia aj zmiernenie. Aké teda babské rady vyskúšať? 

Sladké drievko pomáha 

Vedeli ste, že sladkého drievka je veľmi zdravá? Väčšinou sladké drievko poznáme len v podobe obuškov, ktoré si kupujeme na Matějské alebo iné púti. Zdravý je však predovšetkým koreň sladkého drievka, ktorý dokáže zlepšiť činnosť nadobličiek. Práve nadobličky majú vplyv na vznik alergií, ktoré nás v súčasnosti tak trápi. 

Ak sa rozhodnete skúsiť koreň sladkého drievka, je nutné vychytať dobu pred nástupom alergie. Koreň sladkého drievka totiž nezaberá v čase alergie, ale len pred nástupom alergie. 

Cesnak je liek na všetko 

Nesmieme zabudnúť na cesnak, ktorý je liekom skutočne na všetko. Má antibakteriálne účinky, ktoré pomáhajú odstrániť predovšetkým chronický výtok z nosa. Cesnak okrem toho, že uľavuje človeku pri alergiách, pomáha pri rôznych zápaloch a infekciách. Navyše zaháňa prechladnutie, ktorá nás môže sužovať počas akejkoľvek časti roka. 

Aj čaju zaberajú 

Aj keď čaju nie sú v tomto ročnom období práve lákavé, môžu pri alergiách pomoct. Pomáhajú najmä čaju z materinej dúšky alebo z senovka grécka, čo sú byliny, ktoré pomáhajú rozpúšťať hlieny v dutinách a dokážu znížiť prekrvenie nosovej sliznice. Ak budete čaj piť dvakrát denne, nosovej sliznice nebude počas alergiou nijako trpieť. 

Ak nezaberú žiadne babské rady, je potrebné sa vydať do lekárne a kúpiť si potrebné lieky do krabičky prvej pomoci.