Úlohy družičky: čo urobiť, s čím pomôcť a ako sa obliecť

Pokiaľ ste boli pasované na družičku, pravdepodobne vás zaplaví vzrušenie a radosť, ale ak ste na svadbe nikdy neboli, môžete začať ľahko panikáriť. Poďme sa spoločne pozrieť na povinnosti, ktoré vás čakajú, aby ste sa ukázali ako tá najlepšia družička na svete.

Buďte emocionálnou oporou

Plánovanie svadby je rovnako stresujúce ako vzrušujúce. Než začnete vyberať šaty pre družičku, v prvom rade je dôležité byť neveste v okamihoch napätia nablízku. Buďte k dispozícii, ako to len bude možné! Nemusíte im byť k dispozícii na zavolanie, ale pre nevestu je príjemné vedieť, že jej družičky sú tu pre ňu ako jej najbližšia priateľka a najlepšie opory.

Buďte hlásnou rúrou

Ak ste niekto, komu nevesta dôveruje a o koho sa môže oprieť, je vaša rola veľmi dôležitá. Majte však na pamäti, že existuje tenká hranica medzi tým, keď neveste pomáhate s rozhodovaním, a tým, kedy sa snažíte vnútiť svoj názor. Moderné sú

Výpomoc pri svadobnom plánovaní

Plánovanie svadobnej hostiny a rozlúčky so slobodou sú dve najväčšie predsvadobné očakávania. Hlavná družička sa obvykle ujíma vedenia, ale príbuzné a blízke kamarátky nevesty, by ju mali podporiť tým, že jej s touto realizáciou pomôžu. V prípade svadobnej hostiny síce neplatíte nič, ale čo sa týka rozlúčky so slobodou, to je vaša zodpovednosť.

Asistencia pri voľbe šiat

Niektoré nevesty už môžu mať jasnú predstavu o tom, čo chcú, aby svadobčania mali na sebe, ale ak vás nevesta požiada o pomoc, určite môžete prispieť nápadmi na oblečenie, účes alebo líčenie. Ak sa vám šaty pre družičky nebudú páčiť, skúste to vydržať a súhlasiť s tým, čo sa páči neveste, koniec koncov je to jej svadba.

Nezabúdajte tiež na výber popolnočných šiat pre nevestu, to už nemusí byť zase taký trhák, ale rovnako by mala byť všetka pozornosť smerovaná na nevestu.

Máte dcéru a chcete sa zjednotiť? Myslite na šaty pre malé družičky.

Svadobný dar

Mimo rozlúčku so slobodou je vašou úlohou darovať svadobčanom nejakú drobnosť. Zamerajte sa najlepšie na darček, ktorý bude ako pre ženícha, tak pre nevestu. Môžete prispieť niečím vtipným, alebo darovať príjemný zážitok, ktorý môžu svadobčania zdieľať spoločne.