Aké knihy si prečítať za svoj život?

Ten, kto nečíta, sa ochudobňuje o mnohé. Na tom sa zhodujú všetci tí, ktorí čítajú a ktorí zároveň zažívajú dnes a denne príbehy svojich hrdinov, nad ktorými mnohokrát stojí rozum. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí by sa radi začítali do nejakej knihy, ale neviete, do akej, poradíme vám. Vieme, aké knižky by ste si totiž za svoj život mali prečítať, pretože to sú nielen klasiky, ale aj unikáty, ktoré prinesú iný pohľad na svet či prinesú aspoň poučenie alebo chvíľku pokoja.

Knihy, ktoré by sme si mali prečítať počas svojho života

  • Malý princ je kniha, ktorú by si mal prečítať každý dospelý človek. Mnohí ľudia sa domnievajú, že je to kniha pre deti, ale pravdou je, že to tak nie je. Deťom sa kniha bude páčiť, dospelí v nej nájdu niečo, čo potrebujú vedieť a čo si potrebujú pripustiť. Nájdete posolstvo knihy aj vy?
  • Harry Potter sa stal už akousi klasikou. Aj keď ste možno videli všetky filmová prevedenia, aj knižky ako také stojí za prečítanie. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že knihy sú krapet iné ako filmy a že v knihách nájdete mnohokrát viac, než čo je vo filmoch obsiahnuté.
  • Hamlet – to je klasika! Počas svojho života by sme si mali prečítať minimálne jednu knihu, ktorá pochádza z dielne anglického spisovateľa Williama Shakespeara. Prečo by to teda nemohol byť práve Hamlet, ktorý sa zaoberá stále nezodpovedanou otázkou – byť či nebyť?
  • Zvonár u Matky božej je ďalší klasika, za ktorú však teraz stojí spisovateľ Victor Hugo. Táto kniha je často zaradená do zoznamu maturitné čítania a rozhodne stojí za prečítanie, ostatne ako všetky ďalšie knihy z nášho zoznamu.
  • Veľký Gatsby je príbehom oddanej lásky, tamojší doby, bohatstvo a pokrytectvo. Ide o knihu, ktorá bola tiež veľmi úspešne sfilmovaná. Treba konštatovať, že sa jedná o dielo, ktoré je vo filmovom spracovaní rovnako kvalitný ako kniha samotná. No, posúďte sami.
  • Rozum a cit je jedno z mnohých úspešných diel spisovateľky Jane Austenovej. Dielo patrí k obľúbenej čítaniu mnohých žien, jedná sa predsa len o romantický príbeh, ktorý hlavne v ženách zanechá zvláštne, možno až neopísateľný pocit.