Aj kravata má svoje pravidlá

Aj v pánskom svete módy sú pravidlá, ktoré je potrebné poznať. Pár pravidiel sa týka aj kravát! Poďme sa na ne pozrieť. 

Pravidlo číslo 1! 

Tak ako u každého kusu oblečenia, tak aj u kravaty je materiál základom. Ak beriete svoj vzhľad naozaj vážne, zabudnite na materiály ako je bavlna, polyester a podobne. Kravata by mala byť len z hodvábu. 

Pravidlo číslo 2! 

Dĺžka kravaty po dotiahnutí uzla by mala siahať k hornej hrane opasku. Ak máme nohavice nižšie na bokoch tak sa nič nestane, ak bude kravata končiť o niečo vyššie. 

Pravidlo číslo 3! 

Šírka kravaty sa odvíja od našej postavy. Ak ste širšie postavy, nevoľte moc úzku kravatu. Príliš široký strih nie je zase vhodný pre štíhle postavy. 

Pravidlo číslo 4! 

Kravatu vždy po vyzlečení rozviažeme a zavesíme na lištu ramienka alebo na vešiak tomu určený. Nikdy teda nenechávajte na kravate uviazaný uzol. Kravata sa môže nenávratne pokrčiť a tým aj zničiť. 

Pravidlo číslo 5! 

Ak si kúpite jednofarebné kravaty, uľahčíte si tak kombináciu s košeľou. Čím viac vzorov či farieb na kravate, tým zložitejšie kombinovateľnosť s košeľami. Pokiaľ chcete vykukovať z davu a vyzerať usadlo vyhnite sa prúžkovaným kravatám. 

Pravidlo číslo 6! 

Kravata nesmie chýbať v šatníku každého muža. Ideálne je jednofarebná v tmavej farbe. Tú skombinujete snáď s akoukoľvek košeľou. 

Pravidlo číslo 7! 

Skvele uviazaná košeľa má pod uzlom malý jamku. 

Takže páni nebojte sa nosiť kravaty! Nie je to len záležitosť k obleku a na významné spoločenské podujatia či do práce. Kravatu môžete nasadiť, aj keď idete napríklad v džínsoch a bielej košeli len tak s kamarátmi na drink.