Vedeli ste, že horká čokoláda prospieva zdraviu?

Kto by nemiloval čokoládu! Čokoládu dostávame k narodeninám aj k sviatkom, je to naša odmena a tiež motivácia. V prípade, že ste však prešli na zdravý životný štýl, pravdepodobne si čokoládu ako takú odopierate. Lenže to by ste nemali. Nie nadarmo sa hovorí, že zakázané ovocie chutí najlepšie. Majte to stále na pamäti a čokoládu si neodopierajte. Najmä nie horkú čokoládu s vysokým obsahom kakaa. Práve tá totiž prospieva nášmu zdraviu.

Nie, naozaj nie je nezmysel, že čokoláda prospieva zdraviu. Naozaj je to tak. Čokoláda v sebe obsahuje látky, ktoré sú telu prospešné, zdravie po nich jasá. Ale ako sme spomenuli, musí to byť horká čokoláda s vysokým podielom kakaa, iné čokolády zdraviu prospešné nie sú.

Ak zaradíte do svojho jedálnička treba štvorček horkej čokolády vo chvíli, keď budete mať chuť na sladké, zdravie vám za to poďakuje.

Horká čokoláda proti diabetu

Viete, čo je najväčším životným paradoxom? Že horká čokoláda môže predchádzať diabetu. Práve sladkosť v podobe horkej vysokopercentný čokolády môže znížiť riziko vzniku diabetu, zhodujú sa na tom odborníci i výskumy.

Horká čokoláda pre štíhlu líniu

Opäť sa to môže zdať ako jedno veľké sci-fi, ale naozaj to tak je. Ak namiesto klasických sladkostí budete jesť horkú vysokopercentný čokoládu, udržíte si ľahšie štíhlu líniu. Opäť to dokazujú najnovšie štúdie, ktoré dokázali, že horká čokoláda vie zrýchliť metabolizmus, teda vďaka nej budete rýchlejšie spaľovať kalórie.

Horká čokoláda pre lepšie krvný obeh

Vedeli ste, že horká čokoláda dokáže zlepšiť krvný obeh? Opäť to nie je sci-fi, opäť je to len holý fat. Dokáže navyše zlepšiť funkciu endotelových buniek, ktoré tvoria vnútro ciev. Takzvané endoteliálne bunky majú navyše na starosť transport látok cez cievnu stenu. Horká čokoláda nezlepšuje len krvný obeh, ale tiež chráni naše bunky.