Plánujete cestu do Singapuru? Zistite si, čo sa tu smie a nesmie

Cestovanie so sebou nesie aj mnohé povinnosti. Než sa napríklad vydáte do neznámi zeme, mali by ste si o nej niečo zistiť. Na svete to nefunguje ako v Českej republike, mnohé krajiny aj mestá majú pravidlá alebo zásady, ktorých sa musíte držať, pretože ste len krátkodobí návštevníci. Svoje zásady má napríklad Vietnam alebo Japonsko, nesmieme zabudnúť ani na Singapur, ktorý sa dnes radí k tým miestam, kde sa stretnete s najbizarnejším zásadami, pravidlami či zákazy, ktoré inde na svete bežne nenájdete.

Keď sa povie „Singapur“, mnohí ľudia si vybavia krásne miesto plné moderných technológií. Singapur je však miesto plné zákazov, pravidiel a zásad, za ktoré, keď je nedodržíte, budete musieť pykať a platiť. Na prvý pohľad vám príde toto miesto ako to najčistejšie na zemi, ale aj čistota má svoje zdroje. Je tu napríklad zakázané odhadzovať odpadky alebo žuť žuvačku, ktoré sa veľmi často zahadzujú či prilepujú na prvé miesto, ktoré sa stretne. Ak niečo také urobíte v Singapure, hrozí vám nielen vysoké pokuty, ale predovšetkým aj rany palicou, čo sa inde na svete nevidí.

To však nie je jediný extrém, ktorý v Singapure funguje a vďaka ktorému je Singapur tak krásne mesto, aké je. Poďme sa pozrieť na ďalšie bizarnosti, ktoré sú pre toto miesto typické a na ktoré je potrebné dať si veľký pozor.

Mediálne najznámejšie zásady, pravidlá a povinnosti:

Čo sa týka mediálne najznámejších zákazov a pravidiel, medzi ne patrí napríklad cenzúra na internete alebo v tlači. Tiež sa medzi zásady radia aj spomínané obmedzenia žuvačiek, ktoré sú v Singapure dostupné len v lekárňach a vydávané sú len v prípade, že sa uľaví zdravotným problémom. Okrem toho sa v Singapure nesmie predbiehať v metre alebo na eskalátoroch, aj za to sú vysoké pokuty.

Aké ďalšie zásady sú pre Singapur typické?

Samozrejme takýchto zásad a príkazov je viac. K ďalším patrí napríklad to, že doma sa nesmie chodiť neoblečená (zákaz nahoty), nesmie sa tiež vykonávať orálny sex, ak to teda nie je predohra k milovaniu. Na verejných toaletách sa musí splachovať a nesmie sa do krajiny voziť falzifikáty z iných krajín.