Nike

Americká značka Nike vznikla z mena gréckej bohyne víťazstva, Niké. Na trhu sa prvýkrát objavila v roku 1971 a jej zakladateľmi boli Bill Bowerman a Phil Knight. Pôvodnou myšlienkou bolo vyrábať iba bežecké topánky, ktoré by boli vysoko funkčné a efektívne pomáhali všetkým športovcom dosahovať oveľa lepších výkonov. Netrvalo to ale dlho a vo výrobe športovej obuvi a športového oblečenia sa stala skutočnou svetovou jednotkou, ktorou je dodnes. Dnes je spoločnosť Nike sídliaca v USA svetovým udavatelem módnych trendov, predajcom a veľkým distribútorom vysoko kvalitné originálne športovej obuvi, funkčných športových odevov, vybavenia a doplnkov pre celú radu športov. 

Značka Nike a jej logo 

Logo Nike navrhla študentka grafického dizajnu menom Carolin Davidson. Svetoznámy swoosh vyjadruje najmä pohyb, rýchlosť a dynamiku. Značka Nike pomenovaná po gréckej bohyni víťazstva Niké dokazuje, že táto voľba mená bola správna. Nike je úspešný a vyhráva vo všetkom, do čoho sa s vervou pustí. Ponúka kolekcie kopačiek, ktoré neodmítnul ani David Beckham, skvelé basketbalové topánky, ktoré nosia aj Michael Jordán či nadčasové športové oblečenie a vetrovky. Značka Nike už dávno nie je len značkou pre športovcov. Svojich zákazníkov má aj vďaka výrobe oblečenia pre voľný čas. 

Oblečenie pre šport i voľný čas 

Šport je v dnešnej dobe súčasťou životného štýlu pre mnohých z nás a snažíme sa aj pri športe a pohybe vyzerať jednoducho dobre. Napríklad vďaka Nike teniskám na behanie ladiacim s bežeckými legínami a mikinami rozhodne nie je problém vyzerať dobre ani pri behaní. Logo Nike sa dnes objavuje aj na všetkých praktických športových taškách či batohoch, kam ľahko zbalíte celú výbavu do telocvične alebo posilňovne, či na výlety do prírody. Nike je synonymum nových trendov a prevratných technológií. Napríklad spolupráca známej spoločnosti Apple a Nike je teraz prirodzeným krokom tešiace všetkých, ktorí to napríklad s behaním a športom myslí úplne vážne. Heslo zakladateľa Billa Bowermana bolo: Ak máte telo, ste športovec. Kolekcia je plná pohodlných kúskov, kam patrí bežecké topánky, kopačky, tenisky, tepláky, legíny, mikiny, bavlnené tričká alebo napríklad detailne prepracované, taška, kabelky, vaky aj batohy.