Ako vyživiť vyčerpanú pleť

Pleť je súčasťou nášho vzhľadu a mali by sme sa o ňu starať. Bohužiaľ nie každý o svoju pleť stará tak, ako by mal. Veľakrát sa zanedbáva pravidelné odličovanie, ktoré stoja za vznikom pupienkov a akné. Niektoré ženy zabúdajú na čistenie pleti, čo vedie bohužiaľ až k vráskam. O našu pleť by sme sa mali starať dnes a denne, keďže ju dnes a denne zaťažujeme tonou make-upu. Ak nemáte dostatok času ani financií na to, aby ste v pravidelných intervaloch chodili na lifting niťami alebo na lifting tváre, odporúčame vám vyživovať svoju pleť inak. Teraz sa ponúka otázka, ako na to? 

Najviac našu pleť vyčerpáva slniečko, aj keď o tom ani nevieme. Samozrejme aj zima a chladnejšie dni nie sú nič dobré pre našu pleť. Je teda nutné sa o pleť starať v akomkoľvek ročnom období a za každého počasia, len tak sa pleť dostane do kondície a bude vyzerať sviežo a mlado. 

V prípade, že neviete, ako sa o svoju pleť starať, prinášame pár tipov, ako na to. 

Nezabúdajte na peeling 

Na peeling sa bohužiaľ veľmi často zabúda. Je to však škoda, peeling dokáže zbaviť pleť odumretých buniek na vrchnej vrstve pokožky. Peeling pomáha nielen proti vráskam či proti celulitíde, ale tiež dokáže vyživiť vyčerpanú pleť. 

Peeling však nemusíte kupovať len v drogériách alebo v kozmetických obchodoch, ale môžete si taký peeling vytvoriť sami doma. Aj s pomocou domácich peelingových masiek dokážete svoju pleť do hĺbky vyčistiť. Pri výbere uprednostňujte peelingy obsahujúce kávu, cukor alebo napríklad drvené orechy, ale dávajte si pozor na príliš hrubú konzistenciu, ktorá vám môže uškodiť. 

Hydratovaná pleť, vyživená pleť 

Pleť vyzerá zdravo iba v prípade, že je dostatočne hydratovaná. Ak svoju pleť nehydratujete, nedostanete z pleti škodlivé látky, ktoré sa v nej usadili. K hydratáciu slúži napríklad mnohé krémy, séra alebo masky na tvár, využite všetkého, čo sa vám ponúka.