Čomu návšteva venuje pozornosť

Naša domácnosť je vlastne takou vizitkou nás samých. Preto je potrebné sa na bývanie zamerať a udržiavať si ho podľa našich predstáv. Čakáte vzácnu návštevu, jednoducho niekoho na kom vám záleží a chcete, aby si o vás myslel len to najlepšie? Treba sa na takú návštevu dobre pripraviť. Na čo sa teda zamerať?

Vôňa alebo skôr zápach

Ak človek čaká návštevu, mal by už nad tým celý deň uvažovať a vyhnúť sa príprave jedál, ktoré by mohli vôňu nášho domova na dlhšiu dobu ovplyvniť. Predsa len niečo len tak ľahko nevyvětráte, a ak sa to budete snažiť přetlouct nejakým osviežovačom, môže to dopadnúť ešte horšie.

Pozor si dajte, ak budete chcieť svoju návštevu naopak ohromiť vôní a v dobre viere zapálite hneď niekoľko vonných sviečok či tyčiniek. To je tiež zle. Nie všetkým toto môže robiť dobre. Kto na takéto prípravky nie je zvyknutý, môže ho rozbolieť hlava. Preto zapáľte len jednu sviečku alebo tyčinky a dajte ju do vedľajšej místnoti odkiaľ vôňa bude len ľahko zaváňať.

Upratané musí byť

Je asi logické, že ak očakávame návštevu, nie je práve vhodné povaľovať na zemi špinavé ponožky či šliapať takmer s každým krokom po hromade omrviniek. Verte alebo nie, väčšina ľudí nebude hodnotiť, či máte tú najlepšiu televíziu a najmodernejšie kuchyňu, ale to či máte upratané. Preto než prijmete hostí, dbajte na to, aby ste mali dokonale upratané a to všade, pretože návšteva si všimne každučkého nedostatku obzvlášť, pokiaľ je v byte či dome prvýkrát, čo tiež obnáša návštevu vykonať.

Teplota

Človek hodnotí aj to, ako sa v danom dome cítil. Pokiaľ bude návšteva odchádzať premrznutá či naopak na nej nebude suché miesto, ako sa v prekúrenej byte potila, nie je to práve šťastné. Dbajte teda na ideálnu teplotu teda cca 23 stupňov.