Ako nosiť pánske prstene

Pokiaľ chcete okrem hodiniek a kvalitné časomiery ozdobiť svoju ruku ešte ďalším šperkom s veľmi jasnou symbolikou, skúste spirituálne náramky, alebo prsteň. Ten patrí k tým najviditeľnejším pánskym ozdobám. Pánske prstene majú okrem viditeľné estetické a módne funkcie aj iný zmysel a význam. Prsteň na malíčku znamená úplne niečo iné než napríklad prsteň na palci. Pokiaľ chcete teda správne nosiť pánske prstene, mali by ste sa tiež zaujímať o to, čo ktorý prst znamená a aký prsteň je práve pre vás ten správny. Nosenie každého nového šperku by tak malo byť premyslené a bez chýb.

Prsteň na prste

História ukazuje, že prsteň na palci je známkou bohatstva a vysokého spoločenského postavenia a moci. Pokiaľ to sedíprávěna vás, vyberte si prsteň úplne hladký, bez výrazného zdobenia a výrazných veľkých kameňov. Potom to bude pre vás oveľa pohodlnější.Prsten na prstenníku môže spôsobiť veľké zmätky. Prstenník je už tradične prstom pre snubníprsten. Podľa miesta na Zemi sa rôznia fakt, či ide o prstenník pravej alebo ľavej ruky. Význam je vždy a všade jednoznačný. Preto, ak nie ste zadaný a nechcete tak ani pôsobiť, prsteň si na prstenník nedávajte. Vyvarujte sa aj štandardnému tvaru snubných prsteňov a zvoľte si niečo viac masívneho a výstredného, ​​nech sa vyhnete neželanému nedorozumenia.

Výrazné alebo jemné

Prstene na malíčku sú vyjadrením príslušnosti k rodinnému okruhu ľudí alebo k danej spoločnosti. Môže ísť o príslušný znak rodu, organizácie, spolku alebo len o monogram. Na pánskom ukazováka sa moc prsteňov ani nevidí, je to veľmi praktický prst a prsteň na ňom často prekáža. Nosenie šperku na ukazováka je rušivé a nepohodlné. Ukazovák nemá ani symbolický význam. Výrazné prstene noste na prostredníka. Je to ideálny prst na výstredné a extravagantné ozdoby, ktorý vždy vytvára veľmi príjemnú symetriu a prsteň vnikne. Istým gestám dodá na potrebné dramatickosti a štýlu. Pánske šperky sú pre sebavedomých mužov.