Ako na pleť bez vyrážok?

Pleť je pre všetkých veľmi dôležitá. Tvár je to prvé, čo človek pri stretnutí s nami vidí. Preto všetkým záleží na tom, aby ich pleť bola krásna a dokonalá. Ale ako sa o ňu starať, aby nás netrápili pupienky ako v puberte? 

starostlivosť 

Je logické, že bez dokonalej starostlivosti sa naša pleť nezaobíde. Mnoho ľudí sa vyhovára, že na starostlivosť o pleť jednoducho nemá čas. Ale verte, že toto sú len výhovorky. Starostlivosť o pleť vám nezaberie hodiny vášho času, tak ako si všetci myslia. Nie je potrebné ani návšteva kozmetických salónov. Všetko zvládnete doma a postačí vám maximálne desať minút navyše. 

čistiť 

Základom všetkého je čistota a žiadne baktérie. Preto keď sa večer sprchujete, siahnite aj po prípravku na pleť. Najvyššie vás nečistôt z tváre zbaví peeling. Máme dva druhy. Jeden je s hrubými zrniečkami a druhý s jemnými. Aspoň jedenkrát týždenne je potrebné siahnuť po tom s hrubými, aby vám hĺbkovo vyčistil póry vašej pleti. A potom najlepšie každý deň použiť ten s jemnými zrnami. Toto stihnete počas sprchy a zaberiete asi minútu času. 

Potom je treba pleť vyčistiť vhodnú vodou na to určenou. Tu je potrebné si vybrať tú pravú pre vašu pleť. Pleť touto vodou treba čistiť ráno aj večer. 

výživa 

Pleti je potrebné dodávať potrebné vitamíny a hydratáciu. Toto zaistí pleťové masky. Uznávame, že toto je časovo trošičku náročnejšie, pretože masky musí nejaký čas na tvári pôsobiť, aby splnili ten pravý efekt, čo sľubujú. Ale nejedná sa o každodennú záležitosť. Masku stačí použiť 1 – 2x týždenne. 

Pre ženy platí ešte jedno veľmi dôležité a podstatné pravidlo a to dokonalé odlíčenie!