Ako by mala vyzerať vianočná výzdoba u vás v dome?

Svižným krokom sa k nám blížia tie najkrajšie sviatky v roku. Je potrebné myslieť na to, že už nemáme zrovna veľa času na nákup vianočných darčekov, že už nemáme toľko času na upratovania alebo na pečenie cukroví. Čím skôr začnete, tým skôr si budete môcť vychutnávať tú krásnu vianočnú atmosféru. Tak už nelelkujte a vyzdobte si váš dom, nech ste už u pečení naladení na tie pravé, krásne, české Vianoce! 

Výzdoba domu sa už stala akousi tradíciou. Lenže väčšinou pri výzdobe na niečo zabudneme. Poďme si preto povedať, ako by mala vyzerať taká vianočná výzdoba u vás v dome. 

Začnite exteriérom 

Než sa pustíte do zdobenia interiéru, teda do zdobenia vášho krásneho domčeka, mali by ste sa pustiť do zdobenia exteriéru, teda je potrebné začať obľúbeným vianočným osvetlením vášho domu. Ku streche si pripnite vianočné svetielka, ozdobte si zábradlia pri schodoch, ktoré vedú k vašim hlavným domovým dverám. Ak máte pred domom stromčeky alebo ak máte pred domom nejaké kríky, taky je omotajte svetielkami, nech vás Ježiško na Štedrý deň dobre vidia a neprehliadne vás! 

Potom sa pustite do interiéru 

Nasleduje zdobenie interiérov. Na stole by okrem adventného venca mala byť ešte nejaká vianočná výzdoba. Väčšina ľudí si dáva na vianočný svoj vianočný hviezdu, čo je skvelé, ale ak ju tam nemáte, spravte si len nejakú drobnú dekoráciu z ihličia. 

Samozrejme okrem vianočného stromčeka je treba mať aj zavesenú girlandu. Tú si ozdobte do rovnakých farieb, akými bude žiariť váš stromček. Zavesiť si ju môžete do výklenkov v dome alebo taky ju môžete obmotať okolo zábradlia u schodisko. 

Aby sme nezabudli: 

Síce je to skôr americká tradícia, ale pomaly sa dostáva aj do Českej republiky. Nielen, že sa vešajú imelo, pod ktorými si musí dva dať pusu, ale tiež sa na strechu vešajú Santa – teda u nás Ježiško. Niekto takúto výzdobu na streche berie ako gýč, každý musí túto výzdobu sám zvážiť.