Ženy majú divadelné garderóbu jednoduchšie

Ženy majú väčší výber. Zároveň to ale prináša aj šancu všetko pokaziť. Z čoho môžu voliť? Keď im v skrini padnú do oka polodlhé šaty, kostým, sukňa s blúzkou, alebo aj malé čierne šaty, je to presne ono. K tomu elegantné topánky, v najlepšom prípade lodičky. Svoj outfit môžu doplniť aj elegantným klobúčikom, ale pozor, musí ho nechať v šatni. Všetko môžu podčiarknuť aj vhodným decentným šperkom. Korunu všetkému dodá tiež malá kabelka lístoček zladená farebne s odevom. 

S čím budú dámy pútať nežiaduce pozornosť? 

Keď si klobúk nechajú na sebe i v hľadisku. Klobúk smie dáma mať na hlave jedine v prípade, že má so sprievodom pre seba lóžu. 

Vyberú Ak si príliš extravagantný model šiat (napríklad príliš hlboký výstrih alebo krikľavú farebnú kombináciu). 

Oblečú Ak si veľkú večernú – tá sa hodí jedine na slávnostnú premiéru. 

Ak podcenia výber topánok. Staré sešmajdané mokasíny sú síce pohodlné, ale k šatám alebo kostýmu naozaj nepatrí. 

Preženú ak to s dĺžkou či skôr krátkosťou malých čiernych šiat. Aj keď má ženy postavu naozaj na zahryznutie, nemala by si do divadla brať tak krátke šaty, že jej v nich budú po sehnutí vidieť tangá, aj keď majú krásnu čipku. 

Pochová Ak elegantný oufit obrovskú crossbody kabelou. Nechajte ju v šatni, do hľadiska berte len malé lístoček. 

Voľnejšie dress code u komornejších scén 

Komornejšie divadla majú dress code trochu voľnejšie. Mužom postačí svetlý vychádzkový oblek doplnený svetlú, ku ktorému dokonca ani nemusí mať kravatu. Ženám pre túto príležitosť najlepšie padnú spoločenské popoludňajšie šaty. 

Malá divadla dovoľujú aj bežné odevy 

U naozaj malých scén je oblečenie ešte menej formálne. Hodí sa čistý a zladený odev pre bežné denné nosenie. U mužov treba svetlejšie nohavice a k nim padnúce košele s dlhým rukávom, u žien nohavice, blúzka a svetrík. Teda pokojne aj to, v čom pravidelne vyrážajú do práce do kancelárie.