Baťa

Značka Baťa sa radí medzi významné a známej českej firmy s naozaj dlhoročnou tradíciou. Jej úspech je nielen v Českej republike, ale aj v celom svete spojovaný s menom jej zakladateľa a najmä s výrobou a predajom obuvi. Značku Baťa v súčasnosti tvorí sieť 70. predajní a patrí tak medzi najväčšie kvalitné české predajca obuvi. Veľké množstvo predajní v maloobchodnej sieti bolo pôvodnými baťovskými obchody už v vtedajších 20. a 30. rokoch. Mnohé z nich počas prevádzky prešli alebo ešte aktuálne prechádzajú naozaj rozsiahlym súborom rekonštrukciou a veľkou modernizáciou, pretože cieľom tejto spoločnosti je vybudovať pre všetky jej zákazníkov vysoký komfort, prvotriedne pohodlie a moderného dizajn. Usporiadanie predajní a poskytovanie kvalitných služieb má osobitý charakter. 

Tradičná značka Baťa 

Tradičné značku Baťa pozná asi každý. Vysoká kvalita topánok hrá prím u nás aj v celom svete. Všetky spoločnosti Baťovej svetovej organizácie rozvíjajú a podporujú pôvodné a tradičné myšlienky a hodnoty, ktoré práve u tejto firmy vznikli už pred viac ako 100 rokmi. Značka teda robí česť českému národu a proslavuje ho aj za hranicami. Cieľom a poslaním firmy je teda nezabudnúť na pôvodnú myšlienku, víziu a kvalitu, ktorá stála na začiatku. To je najväčšia devíza tejto spoločnosti. Známe a po celom svete rozšírené heslo: Náš zákazník, náš pán, tu platí naozaj stále. Zamestnanci firmy sa ho snažia svojou prácou stále napĺňať, aby mohli ďalej vytvárať novodobé dejiny tradičné firmy Baťa. 

Kvalita pôvodnej myšlienky vo všetkých topánkach 

Značka tak poskytuje svojim zákazníkom špičkové a úplne bezkonkurenčné služby zaštítené tradíciou. Výsledkom je kvalita na svetovej úrovni, ktorú si denne odnáša vo svojich nákupných taškách klienti domov. Obuvnícka skúšobňa spoločnosti Baťa sa zaoberá testovaním všetkej obuvi a obuvníckych materiálov, ktoré táto spoločnosť vyvíja, vyrába a predáva ďalej. Vykonáva fyzikálno-mechanické skúšky, ktoré potvrdzujú ako štandardnú kvalitu materiálov, tak i praktické vlastnosti materiálov. Skúšky sú vykonávané podľa platných ČSN EN ISO noriem a testovacie zariadenia prechádza sústavne pravidelnými kontrolami a certifikáciou. Preto sa napríklad aj vysoké podpätky tejto značky veľmi pohodlne nosí. O kvalite sa môžete presvedčiť aj sami. Značka Baťa ponúka obuv dámsku, pánsku i detskú, topánky, tenisky, poltopánky, balerínky, lodičky, kozačky, sandále, kabelky, tašky i doplnky.