Ženy a ich posteľové chyby

Láska, vzťah, sex, vášeň. To sú čarovná slová, ktoré na nás pôsobí ako červená farba na býka. Je to zvláštne, ako väčšina zbystria len, čo sa tieto slová vysloví. Veď čo by bol život bez lásky, sexu a jedla? Ako sa stať, ale dokonalú milenkou? Ktoré veci sú všeobecne známe, že robíme, my ženy, zle? Samozrejme ani muž nie je dokonalý .. čo si budeme hovoriť. Ale o tom niekedy nabudúce. 

Sex nech už si to pripúšťame alebo nie, je dôležitou a niekedy aj rozhodujúcou súčasťou vzťahov. Mali by sme sa preto snažiť, aby bol tiež jednou z najpríjemnejších chvíľ strávených s partnerom. Dlhodobý vzťah môže skĺznuť do stereotypu a naopak ten krátkodobý, môže byť krátkodobým práve kvôli nespokojnosti v sexuálnej oblasti. 

Je to ako s jedlom, každý máme iné chute, iné požiadavky, milujeme rozdielne kuchyne. Presne tak je to aj v posteli. Je dôležité nájsť si partnera, s ktorým svoje chute a kuchyne dokážete zladiť. Poďme si povedať pár všeobecných chýb, ktoré robíme my ženy. Myslím, že každá sa v nich aspoň málinko uvidíme. 

Čakáme, až partner prejaví záujem 

Veľa žien z rôznych dôvodov nie je tým aktívnym impulzom, ktorý navodí sexuálne hry. Takéto konanie vedie muža k pocitu, že vám na sexe nezáleží, že vás to s ním dokonca nebaví a nemáte o neho záujem. Vyveďte ho občas z omylu a dajte mu najavo, že po ňom tiež túžite. 

Bojíme sa povedať, čo sa nám páči 

Muž naozaj nevie čítať naše myšlienky. Bohužiaľ. A pokiaľ mu jasne nepovieme, čo sa nám páči alebo naopak nepáči, sex si poriadne neužijeme. Zahoďte stud za cenu skvelého orgazmu. Nie je od veci mu to predviesť či ho jasne viesť. Muž je v tejto oblasti učenlivý a ocenia, keď ho nenecháte tápať. 

Nedokážeme sa vyrovnať s odmietnutím 

Mužské libido je síce silnejšie ako ženské, ale to neznamená, že musí byť vždy pri chuti. Ak vás muž odmietne, neberte si to tak osobne. Máme tendenciu si po odmietnutí maľovať tie najhoršie scenáre: už ma nemiluje, má inú, už sa mu nepáčim. Ak sa takáto situácia nedeje až nápadne opakovane, hoďte to za hlavu. Veď ani vy nemáte náladu na milovanie zakaždým, a neznamená to, že svojho partnera nemilujete alebo ho podvádzate. Rozhodne kvôli tomu neprestávajte byť aktívne. (Pozri bod prvá) 

hraný orgazmus 

No čo si budeme nahovárať, snáď každá z nás to niekedy urobila. Aj keď to robíme s dobrým úmyslom, aby mal muž radosť a bol spokojný, ubližujeme tým hlavne sebe. Muž akurát nadobudne dojem, že toto vám robí naozaj dobre a bude sa o to rovnakým spôsobom pokúšať nabudúce a nabudúce. Namiesto toho, aby hľadal a skúšal, ako vás teda uspokojiť. 

Zmena je pre nás pasé 

Máte overený spôsob, kedy dosiahnete vyvrcholenie, tak prečo ho meniť, že? Lenže týmto smerom idete akurát naproti stereotypu a nude. Ak vám partner navrhne niečo nové alebo cítite vy sama, že by to niečo nové potrebovalo, nebojte sa a choďte do toho! Avšak len v prípade, že je vám už len tá predstava príjemná a nie je vám to proti srsti. Rozhodne sa k ničomu vyložene nenúťte len kvôli partnerovi. Stačí si pohovoriť a objasniť, kde sú medze vašej morálky a túžby. 

Preháňame to s rozprávaním 

Áno je fajn si niektoré veci vyjasniť. Ale my ženy niekedy neodhadneme tú hranicu, kedy je pre mužov príjemné o istých intímnych veciach hovoriť. Zbytočné rozoberanie a komentovanie nie je úplne ideálne. Skrátka všetkého veľa škodí. Ďalej si dávajte pozor na také to naše zbytočné táranie. Ak máte potrebu hovoriť, skúste hovoriť o niečom, čo partnera viac nažhaví, niečo s erotickou a šteklivú tematikou.