Zelená farba pristane každému. Len si nájdite ten správny odtieň

Premýšľate nad tým, že by ste svoj súčasný šatník trochu zafarbili? Máte na vešiakoch skôr temné, neutrálne odtiene, ale radi by ste do svojich skríň vniesli trochu živosti? Nemusíte nutne siahať po ružovej, pokiaľ farbám práve neholdujete. Ale minimálne vyskúšať môžete zelenú. Táto farba pristane úplne každému a svoje miesto má v šatníku po celý rok, nielen v období jari, ako sa mnohí domnievajú, rovnako tak na ňu nesádzajte iba na zimu, kedy sa jedná o jednu z typických vianočných farieb.

Odtiene zelenej, na scénu!

Módni stylisti sa zhodujú na tom, že zelená farba pristane každému. Len teda musíte nájsť ten správny odtieň, ktorý vám pristane. Môžete sa síce odpichnúť od aktuálnych trendov, ale nemusíte sa nimi nutne riadiť.

Ak by sme však pri trendoch v odtieňoch zelenej mali zostať, spomenieme hlavne tón pripomínajúci jarnú trávu. Trendy zelená je teda veľmi sýta a výrazná, na zimu sa však nebojte prikloniť sa skôr k smaragdovému odtieňu, ktorý skombinujte napríklad s neutrálnymi odtieňmi.

Takáto farba môže hrať v celom outfite prím, ale tiež môže byť pôsobivým doplnením tradičnej čiernobielej kombinácie.

Len zelená to môže byť

Spomínate si na známu českú skladbu: „Len ružová to môže byť”? Poďme si názov pesničky trochu pozmeniť, a síce na: „Len zelená to môže byť”. Práve o zelenej sa totiž hovorí ako o farbe, ktorá s nami bude na popredných rebríčkoch trendov veľmi dlho. Aj keď za odtieň roka bola označená iná farba, napodiv ide so zelenou pekne do kopy.

Pokiaľ však nie ste milovníkmi výrazných kombinácií farieb, zelená pôjde dokonca aj s obyčajnou bielou, čiernou, hnedou, krémovou, prípadne aj so šedou jej to pristane.

Pri nakupovaní nových kúskov do vášho šatníka sa nebojte zelených blúzok, vestičiek, tiež zelených svetríkov alebo búnd či zelených nohavíc a sák, prípadne kostýmov v tejto farbe.