Zaručená elegantnosť neexistuje, ale môže byť

Módne trendy sa menia deň čo deň. Častokrát oveľa častejšie ako ročné obdobia alebo premenlivé počasie. Niekedy je naozaj ťažké stíhať, čo sa daný čas nosí, čo je „in“ a čo nie. Všetko sa vracia, avšak niektoré kúsky v minulosti zostávajú. Dopredu sa čoraz viac hrnú džínsové bundy, na zadnej pozície spadli ovšem zvonové džínsové nohavice. Prvé miesto rýchlo obsadili bundy bomber, kabáty s klopy už naraz spadli až na štvrté miesto. Je to ako závod, kde sa najnovšie (dalo by sa povedať najnovšie staré) kúsky predháňajú a doháňa s túžbou zvíťaziť v módnej brandži.

Jediný štýl je však ďaleko, ďaleko pred ostatnými. Ide o akúsi nadčasovosť, ktorá sa závodu nemusí zúčastniť, pretože už vlastní svoje čestné miesto v sieni slávy. Na preteky módnych trendov sa len pozerá, len ho sleduje z diaľky. Jedná sa o elegantnosť – o formálny štýl.

Saká, nohavice, poltopánky – kombinácia, ktorá nikdy nesklame

Úzke nohavice, saká, košele a poltopánky viedli už dávno v minulosti, tiež frčia v prítomnosti a famózne budú aj v budúcnosti. Keďže sa jedná o klasický dress code v kanceláriách, je vážne obľúbený. Populárnym sa ale stal aj v bežnom živote, nielen v tom profesijnom. Často ho nachádzame na dievčatách, ktoré idú len do obchodu a späť domov. Predstavuje totiž akýsi štýl, ktorý (snáď ako jediný) dokáže úplne vystihnúť ženskosť a zvýrazniť typické dámske krivky.

Najdôležitejšou časťou nie sú ani lodičky alebo poltopánky, ale sako. V súčasnej dobe ho nájdeme všade a v akomkoľvek materiálovom prevedení. Stretneme sa s teplákovým sakom, ktoré sa skvele hodí aj k bielym prostým džínsom, ďalej treba s kostýmkovým sakom, ktoré doplníte práve k úzkym nohaviciam. Nech už sa ale rozhodnete pre akúkoľvek verziu svojho oficiálnejšieho outfitu, máte zaručený obdiv okoloidúcich mužov. A váš partner sa môže len pýšiť tým, že ste práve jeho. Konečne pochopí, aký poklad doma má.