Výstrih podľa typu postavy. Nech vám oblečenie lichotí

Véčko, loď, ohlávka … Výstrih nájdeme na každom triku, blúzke aj na šatách. Napriek tomu mu pri výbere oblečenia len málokedy venujeme takú pozornosť, akú si zaslúži. Správne zvoleným výstrihom pritom môžete podčiarknuť vaše prednosti alebo naopak skryť nedostatky. Aký vám pristane najviac?

Vyberte si ten najslušivejší

Hranatý alebo aj štvorcový výstrih odhaľuje pomerne veľkú časť dekoltu, ale zároveň decentne skrýva poprsie. Pristane predovšetkým ženám so širšími ramenami a bujnejšími prsiami, ktoré budú vyzerať drobnejšie. Zvoliť môžete ako ostro rezané hrany, tak aj oblejšie rohy, opticky celkovo postavu vyrovná.

Lodičkový výstrih naopak neodhaľuje takmer nič, kopíruje líniu kľúčových kostí a šírkou siaha zhruba do polovice ramien. Vyzerá veľmi elegantne a jemne, pristane ale predovšetkým ženám s dlhou šijou, úzkymi ramenami a menším poprsím, opticky totiž rozšíri hornú polovicu tela. Veľmi sa hodí ako výstrih na puzdrové šaty.

Komu pristane okrúhly výstrih?

Okrúhly výstrih je pravdepodobne najčastejšie používaný. To preto, že pristane takmer každému. Na kom obzvlášť vynikne sú ženy silnejšie postavy alebo ženy s menším poprsím. Hĺbku voľte podľa udalosti, na akú vyrážate.

Véčkový výstrih patrí k veľmi lichotivým strihom, pretože predlžuje krk a zdôrazňuje poprsie. Pozor si tak dajte len pri výbere hĺbky výstrihu – príťažlivejšie sú samozrejme tie hlbšie, ktoré odhalia jamku medzi prsiami, na pracovný pohovor sa ale príliš nehodí.

Ako ohlávka sa označuje výstrih riešený zaväzovaním za krkom. Bude lichotiť ženám s menším poprsím, avšak ženy so širokými ramenami alebo silnými pažami by sa mu mali vyhýbať. Ešte viac ich totiž zdôrazní.

Výstrihy ku krku môžu pôsobiť pomerne puritánsky a obyčajne, ale ženám s veľkým poprsím a dlhou šijou urobí dobrú službu. Naopak dámam skratším krkom pristanú s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú. Upätý vzhľad môžete rozbiť zaujímavým vzorom alebo materiálom.