Viazanky už nefrčia, skúste to radšej s traky a motýlikom

Byť spoločensky oblečený sú pre mužov hotové muky. Pre ženy spoločenské oblečenie symbolizuje muky najmä v lodičkách, ktoré sú často naozaj nepohodlné a bolia z nich nohy. Ovšem jedná sa o úplne elegantný kúsok, ktorý by určite každá zo žien mala mať doma, pretože sa predsa jedná o nestarnúcu obuv, ktorá ich urobí elegantnými, ale aj štýlovými. Pokiaľ sa navyše k takýmto lodičkám ešte pripoja aj úzke sukne alebo šaty, v ktorých sa nedá urobiť jeden veľký zreteľný krok (a to práve vďaka úzkosti a tiež vďaka lodičkám, v ktorých sa mnohokrát vážne nedá chodiť), je to symbol úplnej kalamity. Aj páni to však so spoločenským oblečením zažívajú, aj keď sa často zdá, že to tak nie je. Páni totiž trpia najmä v košeli, ktorá sa mnohokrát upne tak, že je v nej veľmi horúco a páni sa nezadržateľne potia. Navyše na nej vždy musí byť aj vesta a následne aj sako. Spoločenské nohavice sú samozrejme podmienkou a navyše poltopánky niekedy môžu tiež tlačiť. A tak spoločenský look je pre mužov rovnako bolestivý, ako ženský pre ženy. Ešte, že sa teraz rozbehol istý trend, ktorý predsa len pôsobí trochu pohodlnejšie a voľnejšie. Viazankám sa totiž môže urobiť konečne pápa!

S trakmi nie je potreba vesty ani saka

Vázanky sú častokrát aj to, čo robí mužský spoločenský look úplne nepohodlný. Väčšinou totiž škrtia, a tak sa im muži snažia veľmi často vyhnúť. Našťastie to teraz ide, a to veľmi štýlovo! Chce to len trochu nápaditosti a navštívenia obchodu s oblečením a doplnkami. Teraz sa totiž rozbehli vo veľkom predaji trakov a tiež motýlikov.

Pohodlnosť trakov tkvie predovšetkým v tom, že si na košeli nemusíte dávať následne vestu alebo úzke sako, ktoré je často tak úzke, až je nepohodlné a bojíte sa, aby náhodou pri väčšom a rýchlejšom pohybe neruplo vo švíkoch. Traky sú totiž spoločensky elegantné len tak na košeli, ktorú budete mať vyhrnutú k lakťom. Pokiaľ k nim zvolíte pohodlne spoločenské nohavice a poltopánky s farebnými ponožkami, budete za tie najväčšie gentlemanmi v sieni. Ak chcete predsa len docieliť ešte trochu štýlovejší look, siahnete tiež po motýlikovi. Doby, kedy vás tento motýlik škrtil, tie už sú dávno preč. Dnes sa dajú kúpiť na gumičku, ďalej s nastavovacou možnosťou podľa úzkosti krku a tiež čisto len na magnet, takže o žiadnom motýliku nebudete mať ani paru.