Typy džínsov alebo vyznajte sa v džínsoch

Džínsy sú bezpochyby neoddeliteľnou súčasťou každého šatníka. Využijeme ich počas jari, zimy, leta aj počas jesene. Pokiaľ nemáte vo svojom šatníku džínsy, rozhodne by ste to mali napraviť. V ideálnom prípade investujte do kvalitnejších a dobre sediacich džínsov než do lacnejších modelov, ktoré vás škrtia alebo tiahnu v páse. Pokiaľ sa rozhodnete vyraziť nakupovať práve džínsy, mali by ste sa v nich vyznať. Už dávno sa totiž na trhu nenachádza iba jeden typ džínsov, ktorý nosia všetci. Dnes tých typov existuje nespočetne veľa.

Pokiaľ zamierite do obchodu na lov džínsov, budete až prekvapení množstvom džínsov, ktoré stretnete na pultoch obchodov. Zrazu pred vami bude nespočetne typov džínsov, preto sa v nich naučte vyznať skôr, ako vkročíte do obchodného domu.

Skinny džínsy

Stretnúť sa môžete s takzvanými skinny džínsami, čo sú džínsy, ktoré obopínajú postavu a opticky zužujú nohy. Väčšinou sú elastické a taktiež upnuté. Zásadne pristane štíhlejším ženám, ktoré sa nemajú, za čo hanbiť a ktorých nohy sú bez chyby. Pozor by si mali dať ženy, ktoré nemajú nohy práve dokonalé, pretože skinny džínsy nedokonalosti iba zvýraznia.

Existujú zároveň takzvané skrátené skinny džínsy, ktoré sú rovnaké ako klasické skinny džínsy, len majú skrátenú dĺžku. Vhodné sú hlavne pre vysoké ženy, ženám s menšou postavou nemusia práve lichotiť.

Cigaretové džínsy

Tiež sa môžete stretnúť s cigaretovými džínsami. Jedná sa o džínsy, ktoré sú veľmi pohodlné, a to hlavne vďaka svojmu pohodlnému, voľnému strihu. Majú tiež nízky sed, teda aj preto sú veľmi pohodlné. Dohromady idú hlavne s elegantnými kúskami, ale aj vyzerajú krásne so športovými prvkami.

Mrkváče, zvonáča

Spomeňme si aj trochu retro kúsok, ktorý nazývame zvonáčmi či tiež mrkváčmi. Jedná sa o džínsy s vyšším pásom, ktoré majú rozširujúce sa nohavice. Aj keď sa jedná o menej obľúbený retro kúsok, tento typ džínsov sedí každej postave a je pomerne pohodlný.