Turistická sezóna ešte nekončí! Kam sa v Česku pozrieť?

Máte pred sebou ešte posledné voľné víkendy a chcete si užiť pekné počasie na maximum? Koncom leta rozhodne tohtoročná turistická sezóna nekončí. Pokiaľ však nemáte priestor na dovolenku v zahraničí, ponúkajú sa jedno – turistické ciele v Českej republike, ktoré vám odhalia tie najkrajšie miesta nielen v prírode. Čo konkrétne vidieť?

Vyhliadka Máj

Jednou z najkrajších českých vyhliadok je vyhliadka Máj, ktorá sídli kúsok od obce Tetín (z hlavného mesta je to len pár minút mestskou dopravou). Dôjsť k nej môžete po žltej turistickej značke, ktorú rozhodne neminiete (mieri sem prakticky denne množstvo turistov).

Až k vyhliadke prídete, môžete zahliadnuť napríklad aj najstaršiu turistickú trasu u nás, ktorou je chodník Svätojánskej prúdy. Tá sa nachádza medzi Štěchovicemi a Třebenicami a vedie pekným skalnatým územím.

Lom pri Mariánskom mlyne

Na južnej Morave však nájdeme aj množstvo krásnych turistických cieľov, a tým je napríklad lom pri Mariánskom mlyne. Je neoddeliteľnou súčasťou chránenej krajinnej oblasti Pálava čiže celodenný výlet bude príjemnou prechádzkou s rodinou.

Toto miesto je vhodné navštíviť hlavne v dobe leta, pretože sa tu dá kúpať (ale nie je uznaný ako oficiálne kúpalisko). Voda je tu krásne priezračná, že vidíte až na dno a že sa tu budete možno cítiť ako pri mori.

Boubínsky prales

V centrálnej časti Šumavy sa nachádza národný klenot, a síce náročná prírodná rezervácia Boubínsky prales. Hovoríme o tretej najstaršej prírodnej rezervácii v Česku (za chránené územie sa považuje už do roku 1858). Celkový vek tohto územia sa však odhaduje na fantastických 12 tisíc rokov.

Vedie tadiaľ nielen náučná cesta, ale navštíviť môžete napríklad aj tunajšiu rozhľadňu. Pokiaľ sa dostanete sem, dostanete sa na vrchol Boubína, prípadne potom aj do Kubovej huty (čo je najvyššie položená železničná stanica u nás).