Tepláková súprava vám nesmie chýbať. Prečo?

Niektoré kúsky oblečenia snáď nikdy nevyjdú z módy. Majú jednoduchý strih, neutrálne farby, jednoduché ozdoby. Málokto by však tipoval, že sa tepláková súprava objaví popri klasických sakách, čiernych šatách a bielych košeliach.

Pohodlne doma

Pred niekoľkými rokmi sa tepláky nosili len na doma, na leňošenie pred televízorom a na krátke pochôdzky po záhrade. Chodiť medzi ľudí, nakupovať alebo sa objavovať na mestských slávnostiach bolo jednoducho vylúčené. Postupne sa však do popredia dostali nohavice a neskôr aj celá súprava. Dnes je súprava neoddeliteľnou súčasťou takmer každého šatníka a môžete si ju bez výčitiek vziať takmer kamkoľvek.

Nie je ničím výnimočným vidieť mužov a ženy všetkých vekových kategórií, ako si cestou do práce alebo na stretnutí v kaviarni obliekajú bavlnené oblečenie. V posledných dvoch rokoch, keď sa väčšina aktivít odohrávala doma, si ľudia zvykli na pohodlie a na rovnakej vlne sa vezieme aj dnes. Možno sme ani netušili, o aké možnosti v oblasti módy prichádzame. A zbytočne sme sa šnurovali v tesných nohaviciach a sťahovali bruchá v blúzkach a topoch na telo.

Žiadne pravidlá?

Zdá sa, že s teplákovou súpravou nemôžete nič pokaziť. Môžete. Veľa. Je to veľmi výrazný kúsok, ktorý na seba strháva pozornosť.

Kľúčom je kvalitný materiál. Tenká bavlna je síce príjemná na telo, ale nie je vhodná na prechádzky po meste. Vždy si vyberte hrubšiu tkaninu s vyššou gramážou. Len tak nebude súprava vyzerať lacno, nebude sa prať, nebude sa krčiť a nestratí svoju farbu. Kvalita je zrejmá na prvý pohľad.

Rovnako dôležitým faktorom je aj prispôsobenie. Možno máte postavu, ktorú si môžete dovoliť nosiť, ale to nie je prípad teplákov. Zúžené nohavice od kolien po členky alebo skrátené nohavice sú v poriadku, ale zvoľte si ležérny strih, vyšší pás a skrátenú mikinu s obrovskou kapucňou.

A farba? Nespoliehajte sa len na čiernu a dajte šancu béžovej, mätovej, ružovej, netradičnej zelenej alebo okrovej a krémovej. Farby sú nositeľné a budú vyzerať skvele na teplákovej súprave.