Súčasná móda sa vracia ku zvonovým nohaviciam

Comeback je v móde často používané slovo. S množstvom súčasných módnych trendov už sa väčšina z vás určite niekedy stretla. Avšak treba v trošku inej, upravenej podobe. Trendy sa skrátka vracia v obměněných podobách. Aj teraz siahajú módni návrhári pre inšpiráciu do bližšej i vzdialenejšej budúcnosti. S čím sa teda na uliciach i módnych mólach stretnete?

Skrátená dĺžka nie je pre každého

Už pred časom sa objavovali nohavice zvonáče, ktoré zažili svoju renesanciu a inak tomu nebude ani teraz. Teraz ale návrhári zaúradoval s nožnicami a pustili do obehu kratšej verzie týchto nohavíc. Novým modelom preto nohavice siahajú len nad členky. Vyzerajú tak trochu ako keď v nich chcete prebrodiť rieku. Niekomu to vyhovuje, niekto ale dá prednosť klasickej dĺžke. Pokiaľ po nich však siahnete, odporúča sa vziať si k nim členkové topánky, inak to príliš dobre vyzerať nebude.

Široké nohavice pre vyššiu slečny

Aj ďalší typ nohavíc končí nad členky. Skrátka to vyzerá, ako by sa návrhári vzhliadli práve v tejto dĺžke. V tomto prípade sa jedná o nohavice širšími alebo aj veľmi širokými nohavicami, ktorým sa hovorí kulotky, teda správne culottes. Zaujímavo to môže vyzerať na vyšších štíhlych slečnách. Menšie bacuľky by však na tento trend mali radšej zabudnúť, ak nechcú vyzerať širšia ako dlhšia.

Veľkorysosť aj u blúzok a šiat

Keď už sme pri tých veľmi širokých nohavíc a zvonáče, nemusí sa jednať len a len o nohavice. Letia aj blúzky s veľkými zvonovými rukávmi. Môžete pritom zvoliť ako klasickú dĺžku, tak trojštvrťové rukáv, záleží len na vás, čo si vyberiete. V blúzke s naozaj širokými zvony, ktoré upútajú na prvý pohľad, budete u módnych kritikov sláviť úspech. A keď už ste u tej veľkorysosť, nezabudnite ani na pletené šaty alebo šaty typu košele. Opäť zvonové a nosí sa k nohaviciam