Španielsko nie je len o mori!

Španielsko patrí pre svoju krásu a exotiku medzi obľúbené destinácie. Aj napriek tomu, že sa to možno nezdá, je veľmi rôznorodé a každý si v ňom môže nájsť to svoje. S výnimkou ľudí, ktorí neznášajú horúco, pretože to k Španielsku neodmysliteľne patrí. 

Turisti tu navštevujú oblasti, ktoré leží neďaleko od mora. Španielsko je totiž známe pre krásne pláže a čisté more. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí napríklad Ibiza, Mallorca alebo Malaga. Nielen tieto destinácie, ale robia Španielsko krásnou krajinou. 

Veľké mestá! 

Najznámejšími mestá tejto krajiny sú bez rozporov Madrid a Barcelona. Tieto dve patrí tiež k najväčším, pričom Madrid je hlavným mestom. Obe mestá v sebe ukrývajú kus histórie, ale niektoré ulice pripomínajú skôr New York a to je práve ten dôvod, prečo sú tak jedinečné. Môžete tu obdivovať veľa a nádherných mohutných historických budov, ale zároveň prechádzať cez moderné bulvármi plné rôznych obchodov a barov. 

Medzi najkrajšie miesta hlavného mesta patrí napríklad Palacio de Cibeles, Royal Palace of Madrid, alebo Real Basilica de San Francisco el Grande. Rozhodne by ste tiež mali navštíviť ulicu Gran Via, na ktorej sa nachádza napríklad Primark. 

Malá mestečka sú skutočnými pokladmi! 

Ak nemáte radi preplnené pláže a tiahnú vás ani veľká, nájdite si ubytovanie v nejakom menšom mestečku. Tá sú v Španielsku úplne úžasná. Stávkou na istotu je napríklad Corella, ktorá leží pomerne blízko od Pamplony. Pamplona je mesto, ktoré naozaj stoja za to navštíviť. Je krásne opäť pre svoje historické stavby, ale aj pre romantické uličky. Možno ste o ňom už počuli vďaka pretekom býkov, ktoré sa odohrávajú priamo v uliciach mesta. Ďalšie miesto, ktoré si v tomto okolí nesmiete nechať ujsť je prírodný park Urederra, ktorý vás úplne uchváti svojimi jazierkami s priezračne čistou vodou. 

Španielsko vás jednoducho nemôže sklamať. Je to miesto plné tanca, spevu, dobrého jedla a hlavne krásneho okolia! Neváhajte a vydajte sa precestovať Pyrenejský polostrov čo najskôr!