Scholl

Značka Scholl bola založená pred viac ako 100 rokmi. Americký lekár nemeckého pôvodu, Dr. William Mathias Scholl bol nadšeným študentom anatómie a fyziológie nohy. Dr. Scholl otvoril svoj inštitút a vyučoval anatómiu aj biomechaniku nohy vzhľadom na vzťah k celému telu. So študentmi a výskumníkmi hľadal riešenia pre rôzne problémy s chrbticou a ochorenia nôh. Vedecké poznatky zo svojich výskumov preniesol do výroby produktov. V Českej republike značka Scholl pôsobí od roku 1994 a je synonymom kvalitných výrobkov v širokej oblasti starostlivosti o nohy. Dlhú a úspešnú históriu si značka vybudovala vďaka vysokej kvalite vo viac ako 70. krajinách sveta. 

Značka Scholl 

Na vývoji obuvi a ďalších produktov dnes dohliada rozsiahly výskumný tím, kam sa radí lekári a špecialisti z rôznych odborov. Nájdete tu inžiniermi biomechaniky, pretože táto technológia zajtrajška pomáha vyvinúť prostriedky, čo chráni nohy a pre pohodlnejšie a zdravšie chôdzu. Značka Scholl je známa pre svoju kvalitnú zdravotnú obuv. Značka Scholl ale nezanedbávala ani ďalšie starostlivosť o chodidlá a o zdravé chodidlá stará veľmi komplexne. Produkty odstraňujú bradavice, prirodzene zmäkčujú kurie oká na chodidlách a pomáhajú pomôckami pri odstraňovaní stvrdnutej a zrohovatenej kože. Stará sa tiež o popraskanú kožu na pätách a spreje z radov Odour Control a Fresh Step pomôžu na potenie nôh, proti zápachu a predlžujú životnosť nosené obuvi. 

Scholl a zdravotná obuv s množstvom doplňujúce starostlivosti 

Vložky do topánok vám dovolí chodiť pohodlne ako v zdravotnej obuvi. Predchádza bolestiam, pálenie chodidiel a rovnomerné rozloženie tlaku na chodidlá upraví držanie chodidiel v topánke. Uľaví aj od bolesti pri použití obuvi na podpätku. Špeciálne Biomechanics Sensitive Feet sú vhodné pre trpiacich cukrovkou a artritídou. Nájdete aj zdravotné návleky a pre zlepšenie pohybu elastické bandáže na jednotlivé kĺby, poskytujúca oporu pri rôznych aktivitách. Značka Scholl teda zďaleka neponúka iba zdravotné topánky pre ženy, mužov i deti, ale aj množstvo doplnkov starostlivosti o nohy.