Salewa

Mníchov bol odjakživa krásne mesto plné preslávených pamiatok a veľmi pekných vyhliadok. Kto by to bol vedel, že sa v tomto meste vykľuje aj jedna z najväčších firiem súčasnosti. Ide o značku outdoorového vybavenia Salewa, ktorá na trhu pôsobí už od roku 1935. Počas vojnových rokov sa zameriavala predovšetkým na kožené a textilné produkty. Medzi prvé výrobky sa radili ruksaky s konštrukciami z oceľových trubiek a lyžiarske palice z liesky. V ten moment ešte netušili, že dopyt práve po tomto tovare vzrastie a bude tak veľká, že sa o dvadsať rokov podarí prielom v športovej oblasti.

Od roku päťdesiat päť sa začína vyrábať i vybavenie pre horské športy, čo tiež vzbudzuje určitú popularitu a záujem. Zimné športy sa totiž odjakživa radili k tým najobľúbenejším, a tak nové športové vybavenie a zariadenie k zimným športom ocenil kde kto. Takto firma pomaly, ale iste zasahovala do všetkých oblastí a zrazu sa z nej vykľula tá najlepšia značka pod slnkom v tomto odvetví. Ľudia si na ňu zvykli a veľmi obľúbili. Iste pri lyžovaní narazíte na mnoho jazdcov, ktorí budú mať vybavenie práve od tejto značky.

Salewa sa teda zameriava predovšetkým na outdoorové vybavenie. Medzi tie hlavné výrobky sa radí predovšetkým turistické, horolezecké a trekkingové batohy, ďalej treba spacáky alebo spacie vaky z dutých vlákien pre lepší kempový zážitok. Ďalej k horolezeckému športu vyrába treba úväzky, cepíny, mačky, skrutky do ľadu alebo helmy či prilby. Karabíny a ďalšie istiace pomôcky sú samozrejme tiež k nájdeniu v širokom sortimente značky. Ďalej tiež ponúka aj vybavenie via-Ferratte alebo gore-texové i soft-shellové bundy, nohavice, návleky, topánky a samozrejme tiež pohorky do chladnejšieho nepredvídateľného počasia.

Či už teda zháňate do svojho úplného vybavenia akýkoľvek kúsok, určite ho nájdete práve v sortimente tejto firmy. Kto si nie je istý tým, že daný kúsok v ponuke nenájde, nech to radšej skúsi a určite bude pozerať nad tým, ako ľahko ho našiel!