Ryby sú neoddeliteľnou súčasťou zdravého stravovania

Vymýšľanie každodenného jedálnička je pre väčšinu žien (ale tiež samozrejme i mužov) úplným orieškom, ktorý nejde mnohokrát len ​​tak ľahko rozlúsknuť. Horšie to potom je vtedy, ak žijete zdravým životným štýlom a nechcete stále opakovať rovnaké jedlá každý deň. Hľadáte preto zdravé alternatívy, a tak prechádzate napríklad k radám a tipom od odborníkov. Vždy sa totiž prvýkrát musíte snažiť, aby sa jednalo o vyváženú stravu plnú vitamínov a potrebných telu prospešných látok, ktoré musíte do vášho tela daný deň dať.

Veľakrát si počítate sacharidy, bielkoviny aj vitamíny, ktorých ste zjedli za deň a riadite sa podľa toho. Keď mu stále nemôžete prísť na to, ako do vášho tela dostať dostatok bielkovín, bez toho aby ste museli jesť stále klasické kuracie alebo napríklad bravčové mäso, skúste to s rybami. Rybie mäso síce nie je práve obľúbené, ale napriek tomu je veľmi potrebnou potravinou, ktorú by sme mali do tela dávať aspoň dvakrát do týždňa. Je to podobné ako s strukovinami – mnoho potrebných látok, ale tak málo sa jej! Škoda – telo by len ďakovalo.

Aké druhy sú najlepšie a čo v sebe vlastne nesú?

Keď mu ste sa teda rozhodli zaradiť rybu do vášho týždenného jedálnička, mali by ste mať tiež na pamäti, že nemusíte stále variť iba lososa. Aj keď konkrétne losos je najlepším druhom ryby, pretože v sebe nesie naozaj veľkú hromadu bielkovín. Pri chudnutí teda zabránite tomu, aby vám mizla svalová hmota. Skúste to však taky treba s tuňákovým rizotom – tuniak je najlepším zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré nám slúži predovšetkým na to, aby sa nám znižovalo množstvo tukov, ktoré je obsiahnuté v našej krvi. Ak však túžite po niečom klasickejším a chcete si svoj pokrm uloviť, skúste to napríklad so pstruhom. Tuk, ktorý obsahuje, je úplne minimálna, a tak sa nemusíte báť, že by vám pridal do tela to, čoho sa skúšate zbaviť alebo čo práve nechcete vo svojom tele mať.