Retro štýl je späť. V čom konkrétne zažiarite?

Že sa móda inšpiruje tým, čo sa nosilo pred rokmi, je všeobecne známy fakt. V súčasnej dobe sa máme inšpirovať predovšetkým zlatými deväťdesiatymi rokmi, ktorým dominovali zvonové džínsy, košele väčších veľkostí, aj batikované tričká alebo kabelky drobných rozmerov, ktoré pretiahneme iba cez rameno. Pokiaľ chcete do svojho šatníka tento retro štýl dostať, poďme sa pozrieť na konkrétne veci, v ktorých jednoznačne zažiariť.

Baguette kabelka

Keď už sme ju zmienili, tak u nej ešte chvíľku zostaneme. Keď sa povedia deväťdesiate roky, ľudia si vybavia hlavne tínedžerov, ktorí sa zamilovali do lacláčov, rybárskych klobúkov, aj nohavíc na bicykel alebo tričiek, ktoré na svojom hrudníku mali nejaké silné, úderné heslo. Okrem iného si však spomenieme na spomínané kabelky, ktoré sa dali na rameno a išlo sa.

Týmto typom kabeliek, ktoré sa aktuálne dostali znova do módy, sa hovorí baguette. Za ich vznikom stojí značka Fendi, ktorá sa preslávila hlavne pôsobením v seriáli Sex v meste. Ostatne tu sa tento typ kabeliek začal aktívne nosiť a tu sa aj dnes ženy inšpirujú pri kombinovaní tohto drobného modelu.

Aj keď v spomínanom seriáli bola ikonická predovšetkým tá fialová, teraz môžete mať túto kabelku v rôznych farbách, rôzneho zdobenia.

Sako s vypchávkami

Či už jednofarebné, alebo vzorované, sako s vypchávkami je jednoznačne aktuálnym trendom a pri jeho kombinovaní sa môžeme inšpirovať aj pri princeznej Diany, ktorá ho doslova preslávila. Aj keď si mnoho žien hovorí, že tento strih nemôže byť vôbec lichotivým, opak je nakoniec pravdou. Prakticky akúkoľvek postavu dokáže veľmi pekne sformovať a vytvoriť siluetu takzvaných presýpacích hodín, čím sa vyvolá dojem užšieho pása a úplne dokonalé postavy.

Šatky na rôzne spôsoby

Nemyslíme tým hrubé šatky, ale skôr saténové alternatívy, ktoré môžete nosiť uviazané okolo krku, namiesto náramku, v páse namiesto opasku alebo na kabelkách, ktorých uchu dodajú šmrnc. Dalo by sa povedať, že tento trend, ktorý s nami ide už od šesťdesiatych rokov, nie od deväťdesiatok, sa teraz nosí viac ako kedykoľvek predtým.