Pripravte si domáce zdravé sirupy z byliniek

Žiť zdravým životným štýlom je len o zvyku, aj keď si mnoho ľudí myslí, že sa jedná o ten najťažší krok, ktorý môžu vo svojom živote podniknúť. Je to však len o tom prvom jedinom kroku začať, potom ide dodržiavanie zdravého životného štýlu ako po masle. Chce to len začať so zdravým stravovaním, čo je to najzákladnejšie pravidlo tohto životného štýlu. Pohyb a dostatočný pitný režim je samozrejme tiež podmienkou, ale to stravovanie je úplne najzákladnejšie. Do pokrmov, ktoré samozrejme jeme v pravidelných intervaloch a po malých dávkach, pridávame hlavne kvalitné, pestré, vyvážené a predovšetkým zdravé potraviny. Vďaka tomu potom vykúzlime veľa fantastických pokrmov, pri ktorých absolútne zabudneme na to, že sme sa napríklad zriekli sladkostí a cukroviniek.

Ostatne aj pitný režim je dôležitý. Lenže mnohokrát sa stáva, že niekto napríklad nepije čistú vodu, ktorá je pre pitný režim v čase žitia zdravým životným štýlom najlepšie a najúčinnejšie pre chudnutie. V tomto prípade sa však neschylujte k sladkým vodám a sladkým sirupom, pretože existuje jedno riešenie, vďaka ktorému do svojho tela pomocou pitného režimu nedáte nič, čo by vám mohlo uškodiť. Takým riešením je varenie si domáceho sirupu, ktoré sú väčšinou bylinkové a aby boli trochu sladké, je do nich pridávaný trstinový cukor, ktorý je predsa len o niečo zdravší než obvyklý cukor rafinovaný.

Ako uvariť taký zdravý sirup?

Vždy záleží na tom, akú príchuť chcete mať. Medzi najobľúbenejšie sirupy patrí rozhodne sirup medovkový alebo tiež mätový. V tomto prípade si bylinky vylúhuje a povaríte vo vode. Potom vodu zlejte a pridáte do nej cukor podľa vašej chuti. Pre domácich sirupy existujú špeciálne poháre, ktoré vyzerajú ako pre víno, avšak majú špeciálny uzáver, vďaka ktorému si môžete byť istí, že vám sirup v tých fľašiach vydrží. Dajú sa kúpiť zhruba po šiestich korunách v predajniach so záhradníckymi a vinárskymi potrebami.