Prejdite záhradu v daždi suchou nohou

Keď vonku leje ako z krhly, vy zrovna dorazíte pred bránu svojho domu alebo firmy, kde je medzi budovou a vaším autom rozmáčaný trávnik. Bez gumákov suchou nohou jednoducho dovnútra neprejdete ani náhodou. Riešením je ale veľmi praktická a tiež esteticky vyzerajúci zatrávňovacia dlažba, ktorá síce trávu ako baldachýn prikryje, ale zároveň urobí osobitý obraz. Medzi obrazcami z dlaždíc tráva iba vykukuje. Kladenie vonkajšej dlažby je veľmi rýchla, lacná, praktická, funkčné a navyše je v pohode realizovateľná v akomkoľvek ročnom období. 

vonkajšia dlažba 

Hodí sa na rovinu aj do miernych svahov. Miernym sklon jej totiž nevadí. Vegetačné dlažba zo špeciálnych tvárnicse pokladá vo výbere niekoľkých typológií. Rôzne tvary na seba budú veľmi umne nadväzovať, vyplní sa trávou alebo sa môže vysypať okruhliakmi alebo iným materiálom, ktorý bude podporovať rast trávy medzi kameňmi alebo ho naopak zbrzdí. Pomocou dlaždíc si vytvoríte chodník, ktorý spojí ulici s budovou vášho pracoviska alebo vaším domovom, bez toho aby akokoľvek narušoval prirodzený vzhľad vášho trávnika. 

Dlažba ako súčasť vášho trávnika 

Praktická a estetická funkcia zatrávňovacie dlažby vás doslova nadchne. Mimo jej estetické a praktické funkcie je tiež jej veľkým pozitívom aj mnoho ďalších vecí. Vegetačné a drenážne dlažby majú schopnosť odvádzania prebytočnej vody mimo náš trávnik. Položením tejto kvalitnej dlažby sa preto neničia už urastený pažiť trávniku, alebo sa môže súčasne aj vďaka novej dlažbe premýšľať nad vysadením ešte iné budúce zelene. Preto je práve najčastejšie pokladaná vegetačná dlažba pri novostavbách. Ak sú tieto nehnuteľnosti ešte len budujú, je potrebné viac plánovať. Pri existujúcich budov už sa totiž vie, ktoré cestičky sú najviac využívané.Drenážní dlažba tiež funguje bez špeciálneho čistenia a údržby. Zatrávňovacia dlažba je mrazuvzdorná, opatrená ochranným systémom proti znečisteniu a prenikaniu vody.