Prečo si tento rok prenajať chatu? Má to svoje výhody

Vlastniť chatu znamená, že budete mať prístup na svoje zamilované miesto každý rok. Na druhú stranu ale budete navštevovať iba toto jedno miesto. Prenájom chalupy je preto riešením pre tých, ktorí nie sú priaznivcami penziónov a hotelov, a pritom chcú tráviť každý rok dovolenku niekde inde, napríklad niekde na chate s bazénom. Prenájom chaty môžete voliť podľa mnohých rôznych parametrov. Ponuka je skutočne široká, takže je veľmi ľahké sa v nej stratiť. Prečo tento rok voliť dovolenku na chate či chalupe?

Viac činností

Výhodou chaty oproti hotelovej izbe je to, že aj keď bude pršať, stále ešte máte veľa činností, ktoré môžete robiť. Rad chát má zastrešené terasy, takže grilovanie nie je vylúčené ani za nepriaznivého počasia. Navyše máte napríklad detské ihrisko pre seba (v prípade, že patrí k chate), bazén a ďalšie vybavenie. O nič sa nemusíte deliť s cudzími ľuďmi. Aby majitelia urobili svoju chatu oproti ostatným zaujímavejšou, investujú do ich vybavenia.

Väčšie množstvo miesta

Oproti hotelovej izbe budete mať tiež k dispozícii väčšie množstvo miesta. To môže byť plusom – každý bude mať svoju vlastnú spálňu, schádzať sa môžete v spoločenskej miestnosti.

Môžu byť lacnejšie

Niektoré chaty sú situované pokojne aj pre viac ako 10 ľudí, takže konečné náklady na jej prenájom budú vo väčšom množstve ľudí oveľa nižšie, než v prípade ubytovania na hoteli alebo v penzióne. Ušetriť môžete aj vtedy, keď sa rozhodnete si na dovolenke variť sami. S tým je spojená práca, niektoré rodiny s napätým rozpočtom túto možnosť ale ocenia. Navyše niektoré chaty môžu byť vybavené dokonca aj umývačkou riadu!

Chata na víkend

Jednou z nevýhod môže byť prenájom chaty na víkend. To sa vám v hlavnej sezóne rozhodne nemusí podariť, pretože majiteľ preferuje prenájom chaty po celý týždeň. Chatu na víkend si tak môžete prenajať väčšinou len mimo letnej sezóny – alebo budete musieť zaplatiť vyššiu cenu.