Prechádzka so psom? Čo by sme nemali postrádať

Prechádzka so psom je činnosť, ktorá má relaxačný účinok. Buď ideme so psíkom len tak vypnúť do prírody, zabehať si s ním, alebo ho potrénovať na cvičák. Prechádzka urobí dobre nám aj štvornohému kamarátovi, ktorého nielen, že vyvenčíte, ale aj s ním ste chvíľku inde ako doma. Tam to obaja predsa dobre poznáte. Taká prechádzka so psom však môže byť aj cvičná hodinka, kedy psíka naučíte novým povelom. Preto sa na prechádzku poriadne vybavte, nikdy neviete, ako dlho na prechádzke budete.

Chovateľských potrieb máte doma určite habadej. Do tašky však zbaľte len to najdôležitejšie, čo by ste mohli na prechádzke využiť. Čo by teda v taške malo byť?

Vodítko

Aj keď idete len na poľnú cestu za dom, kadiaľ obvykle neprejde ani noha, je dobré mať pri sebe vodítko. Môže sa stať, že narazíte na zatúlaného psa, divokú zver, alebo na iného psíčkara. Skrátka a dobre, vodítko je dobré mať vždy po ruke, aj keď máte psíka vycvičeného a počúva na slovo. Môže sa stať všeličo. Bez vodítka na prechádzku nechoďte.

Vodítko je predĺžená ruka majiteľa psa, je len na vás, aké bude dlhé. Ak chcete psíka pri prechádzke cvičiť, majte pri sebe kratšie vodítko, kde nie je taká veľká vôľa.

Maškrtník

Oplatí sa pri sebe mať aj maškrtník, čo je taštička do ktorej sa zmestí plno užitočných vecí. Napríklad v ňom môžeme nosiť hračku, kľúče, vrecká na psie exkrementy, av neposlednom rade maškrty. Tie sa nám skvele hodia ako odmena, ak chceme so psíkom potrénovať pár povelov.

Hračka pre psa

Hračka v podobe kocky alebo hračka iného tvaru sa vždy hodí. Psíka často prechádzka nebaví, preto je dobré, keď pri sebe budete mať hračku, s ktorou budete môcť aportovať. Nie každý psík sa nadchne pre obyčajný klacík, farebné hračky idú navyše dobre vidieť, teda sa v tráve len tak nestratí a psík ich vždy zaregistruje.