Preč s opuchmi

Mnoho z nás v týchto horúcich dňoch trápia opuchnuté nohy, prsty na rukách či nafúknuté brucho. Ale je to vážne len tým horúčavou alebo robíme niečo zle?

Príčinou opuchov je zadržiavanie vody v tele. Preto je potrebné zamyslieť sa nad svojou životosprávou. Nebojte, nebudeme vám nútiť žiadne diéty ani špeciálne jedálniček. Je potrebné dodržiavať pár jednoduchých pravidiel a opuchy budú preč a treba aj nejaké to kilo pôjde dole vďaka tomu, že sa zbavíte prebytočnej vody v tele.

Tu je pár pravidiel, alebo tiež tomu môžeme hovoriť zásady, ktoré je potrebné dodržiavať:

Zásada č. 1

Základným a dovoľujeme si povedať aj hlavnou zásadou je dodržiavanie pitného režimu. Áno nie nadarmo to počúvame zo všetkých strán. Pre naše telo je voda veľmi dôležitá. Dokonca na ňom závisí funkcie orgánov. Preto, keď naše telo dostáva vody málo, si ju začne ukladať. Tým sa nám začnú tvoriť opuchy a cítime sa celkovo zvláštne až zle.

Preto začnite navyšovať svoj príjem tekutín. Telo zistí, že vody dostáva dostatok a začne sa svojich zásob zbavovať. Bude sa cítiť ľahšie a menej unavení.

Dbajte na kvalitný pitný režim. Kvalitným máme na mysli čistú vodu, ktorú si môžete ochutiť šťavou z citróna alebo tiež pomaranča. Ak milujete bylinky, môžete si džbán vody obohatiť o pár lístkov mäty či medovky.

Zásada č. 2

Táto zásada sa mnohým ľuďom nebude páčiť, ale je tiež dosť podstatná. Je potrebné vyradiť zo svojho jedálnička čo najviac soli. Neľakajte sa, nemyslíme úplne, aj soľ telo potrebuje, ale soliť je potreba s rozumom. Preto si svoju dávku soli pri varení pomaly znižujte a uvidíte, že aj s minimom soli je jedlo chutné.