Power plate: vibrácie, ktoré liečia

Je skvelý pri chudnutí, pomôže pri rehabilitácii, keď máte problémy s karpálnym tunelom, alebo povolené svaly panvového dna alebo vás trápi inkontinencia. Power plate je certifikovaným zdravotníckym zariadením.

Pre milióny ľudí je power plate vynikajúcim trénerom. Necelých 30 minút cvičenia stačí na efektívne spevnenie stredu tela, zlepšenie fyzickej kondície aj zdokonalenie problematických partií. Vibrácie napomáhajú, aby sa svaly zapojili do cvičenia oveľa efektívnejšie, a výsledky cvičenia sú vidieť.

Jeho možnosti sú ale oveľa širšie. Power plate využíva tzv. Acceleration Trainig a patrí teda medzi rehabilitačné nástroje. Tohto benefitu využívajú napríklad aj v pražskej Fakultnej nemocnici Motol. A s čím vám môže pomôcť?

Celulitída

Mnohým ženám znepríjemňuje život. Vibrácie Power platu znovuobnovuje cirkuláciu v problémových partiách, čo napomáha k vyhladeniu pokožky a celkovo k lepšiemu prekrveniu organizmu.

rehabilitácia

Keď je človek po úraze či operácii musia sa svaly dostať znovu do kondície. Bolo dokázané, že po operácii krížového väzu môže zlepšiť koordináciu a stabilitu v oblasti kolena efektívnejšie ako bežným posilňovaním. Vďaka vibráciám môžeme tiež tlmiť chronickej bolesti a pozitívne pôsobí na psychiku.

karpálny tunel

Pri častej práci na počítači, dostáva zabrať vaše zápästia a predlaktia. V najhorších prípadoch dochádza až k ochoreniu karpálneho tunela, ktoré končia niekedy až operácií. Na toto ochorenie môžete efektívne využiť Power plate, ktorý má dobrú rehabilitačné úlohu.

osteoporóza

Vibrácie správneho spektra napomáhajú aj zvyšovať hustotu kostného tkaniva a teda cvičenie na Power plate je tou správnou prevenciou.

inkontinencia

Mnoho žien tiež trápi inkontinencia, ktorá môže mať príčinu v strese, po pôrode alebo ide o povolenej panvové dno. Vibrácie Power platu vám môžu pomôcť, napomáhajú k zvýšeniu svalových sťahov a účinok je čoskoro znateľný. Vibrácie napomáhajú k prekrveniu, intenzívnejšiemu zapojenie a posilnenie svalov panvového dna. Efektívnejšie je aj cvičenie klasických Kegelových cvikov na prístroji.