Počuli ste o značke SegraSegra?

Ako samotný názov značky napovedá, jedná sa o podnikanie dvoch sestier, ktoré neplánovane naštartovali svoju kariéru. Dagmar a Eliška Mertová sú nádejná dvojice vo svete módy. 

Ako značka vznikla? 

Je až úsmevné, čo nám život prinesie a na akú cestu nás nenápadne pošle. SegraSegra totiž mala byť pôvodne len fiktívnym školskom projektom staršej sestry Dagmar. Úlohou projektu na vysokej škole v odbore grafický dizajn bolo, vytvoriť značku a logo korporátneho dizajnu. Dagmar tak prišla na streetovú odevnú značku a mladšia sestra Eliška, ktorá študovala módne návrhárstvo, jej k tomu s nadšením ušila prvou módne kúsky značky SegraSegra. A už to začalo! 

Fiktívny módna značka sa stretla s veľkým záujmom a pozitívnymi ohlasmi. Sestry si teda povedali, že by to mohol byť pekný privýrobok k štúdiu. A začalo sa tvoriť. 

Aký smerom sa značka uberá? 

Sestry stavili na svoje skúsenosti a osobné pocity zo sveta módy. Hlavne Eliška, ktorá veľmi rada jazdí na bicykli, v tomto svete niečo postrádala. A bola to práve cyklistická móda, avšak nie tá športové. Chýbali ju módne kúsky, v ktorých by sa nebála ísť s chuťou do kaviarne, kina, práce či reštaurácie, ale zároveň by bolo pohodlné a praktické pre jazdu na bicykli. Ide teda o kombináciu oblečenia pre bežné nosenie s cyklistickými výhodami. 

Do svojich modelov sestry originálne zakomponovali reflexné a bezpečnosťou prvky a sú ušité zo špeciálnej látky. Ide o britský materiál Ventil zo stopercentnej bavlny, ktorý je nepriepustný a pritom priedušný. Bol použitý napríklad pre letcov druhej svetovej vojny, aby pri katapultu do mora prežili čakanie na záchranu. 

Modely sestier sú veľmi nadčasové a aktuálne. Sestry sa riadi hlavnými prioritami, ktoré sú: 

  • funkčnosť
  • elegancia
  • pridanáhodnota 

Móda pre mamičky 

Ďalšou cestou kreatívneho podnikania sestier je móda pre mamičky. Ich modely Mama by Segra sa zamerali na mamičky, ktoré nosia deti v šatke či v nosítku. Takéto modely musia byť technicky dobre vyriešené, aby sa bábätko do bundy či mikiny dobre vošlo, ale zároveň vám po odopnutí vsadky zostal super kabát, ktorý využijete aj v budúcnosti. 

Sestry sú veľmi originálne a jedinečnú dvojicou vo svete módy. Ich nápady nemaj takmer žiadnu konkurenciu.