Pleteniny dominujú tohtoročnej zime

Čo sa bude nosiť počas tohtoročnej zimy? Budú to jednoznačne pleteniny, ktoré nielen zahrejú, ale aj si človeka omotajú vďaka svojej maximálnej pohodlnosti. Pokiaľ pri nakupovaní v obchodoch už automaticky siahate po klasickom svetri, zastavte sa na moment. Je naozaj sveter tým, čo má miesto vo vašom šatníku? Nie je v ponuke obchodu niekto či niečo, čo ho nahradí?

To, že pleteniny ovládnu tohtoročnú zimu neznamená, že to budú iba svetre, ktoré budú hrať prím. Pletených modelov sa totiž na trhu nachádza celá kopa a naozaj nejde len o zvršky, ktoré môžeme skombinovať s obľúbenými džínsami.

Pletené šaty, dopredu!

Tým najväčším trendom tohtoročnej zimy budú pletené šaty, ktoré sú s nami už nespočet sezón. Avšak minulú zimu sa dostali trochu do úzadia, pretože prišiel zase iný trend, ktorý okúzlil viac. Tento rok si však stratený rok chcú nahradiť a usadzujú sa na prvej priečke rebríčka najlepších kúskov tohtoročnej zimy.

Samozrejme môžete z šatníka vytiahnuť svoje staré kúsky, ale taktiež sa informujte o tom, čo sa bude konkrétne nosiť tento rok. Módni stylisti sa zhodujú, že prím bude hrať holý chrbát – prestrihy budú tým, čo aj všedné šaty posunie na vyšší level. Je síce pravdou, že v dome najväčších mrazov nebudú tieto šaty žiadnou výhrou, ale ako sa hovorí – pre krásu sa trpieť musí.

Mini dĺžka nie je vítaná

Aj keď sa v iných oblastiach módy teraz po rokoch vsádza na mini dĺžku, v tomto prípade to nie je vítané. Pri pletených modeloch sa má, najmä teda tento rok, vsádzať hlavne na dĺžku siahajúcu ku kolenám. Tá sa totiž úplne dokonale napojí na čižmy nad kolená a vznikne tým jedinečný look, ktorý sa potom môže doplniť ešte širším pásikom.

Páskom môžete doplniť aj oversize strihy, ktoré budú aj tento rok v zime in. Holt, voľnejšie strihaným kúskom ešte asi dlho neodzvoní, najmä, keď sme si zamilovali pohodlnosť a komfort.