Pánske šperky: Starostlivý výber podčiarkne štýlovosť

Už dávno nie je pravda, že šperky sú len dámsku záležitosťou. Aj muž túži byť elegantné. Ak sa podarí to, vyberie si vhodný šperk, zladený s oblečením. Jedine tak nič nenaruší jeho krásu. Doplnky, medzi ktorými si vyberá, patrí náramky, retiazky na krk, náhrdelníky, prstene a tiež spony na peniaze. A dojem je dokonalý … 

Jedna príležitosť, jeden štýl 

Doba, kedy si ľudia mysleli, že náramok u muža pôsobí zženštilo, je dávno preč. Ovšem pánske šperky sú osobitou kategórií. Kým ženám je dovolené takmer všetko, aspoň pokiaľ ide o šperky, u mužov platí, že menej je viac. Preto je treba dávať pri výbere pozor. Dôležité je zladenie farby kovu pri všetkých šperkov, ktoré má muž na sebe. Nechce chcete vyzerať ako púťový predavač, na každú príležitosť sa rozhodne pre jeden štýl. Môže pritom štýly aj meniť a byť tak trochu chameleónom. 

Doplnky vyjadrujú moji osobnosť 

Nezabúda na zásady nosenie. Retiazka a náhrdelník patrí vždy na telo, vidieť ho môžu len najbližší. Lepšie vyzerajú silnejšie retiazky či náhrdelníky s masívnejším prívesky. Náušnice, napríklad v podobe decentného kamienka musí korešpondovať s oblečením. Ruky si muž udržiava v jednom tóne, teda ku zlatým hodinkám zlatý prsteň, ku strieborným strieborný. S počtom prsteňov šetrí a vy by ste mali tiež, ku snubnému sa hodí maximálne dva ďalšie. 

Prsteň s erbom 

Elegantný silnejší kruh s kameňom je ideálny, prípadne rodový pečatný prsteň s erbom. Veľa rozšírený je náramok nosený na ruky, kde nie sú hodinky. Z veľkého výberu náramkov si muži vždy zvolí podľa svojej chuti od oceľových článkov až po pravú kožu. Tu neprídu skrátka ani mladí rebeli, aj pre nich sa nájde niečo vyjadrujúce ich osobnosť. Svieža a úplne nekonvenčné. Bodkou dokonalého vyladenie outfitu je spona na peniaze. Znaky, ktoré ju zdobia, vždy vyjadrujú osobnosť.