Páni, nevyhýbajte sa oblekom! Dodajú vám šarm a eleganciu!

Objavila sa vo vašom kalendári plánovaná, spoločensky dôležitá, slávnostná udalosť? Potom by ste mali premýšľať, ako bude vyzerať váš outfit pre túto príležitosť. Pokiaľ sa bude jednať o oslavu narodenín, ktorá bude prebiehať v užšom rodinnom kruhu, doma pri oslávenca, postačí vám pekné nohavice a dobre padnúce košele. Pokiaľ sa ale jedná o oslavu väčšie, na ktorú je pozvaných viac ľudí, a ktorá sa koná v prenajatom spoločenskom sále, neváhajte a rozhodnite sa pre oblek. Tým totiž vyjadríte úctu a uznanie k oslávencovi, a ak zvolíte správny model, budete pôsobiť veľmi elegantne a šarmantne. 

Nevyhýbajte sa teda oblekom, najmä keď vás čaká formálnu slávnostnú udalosť, kde môžete okrem iného ukázať, že ste v skvelej forme. Mimo oslavy narodenín noste obleky pri prezentácii vlastného projektu v práci, pri návšteve divadelného predstavenia, pri promóciách svojich blízkych a na svadbách svojich priateľov. Poďme si teraz s týmto formálnym oblečením oboznámiť. 

Ako má vyzerať oblek? 

Pánsky oblek je tvorený sakom a nohavicami. Obe tieto časti sú ušité z rovnakej látky. Oblek má tiež variantu trojdielnou, kde je ďalšou časťou vesta. Pri šití obleku by sa malo dbať na použitie kvalitných materiálov, ktoré sa postarajú, aby daný model urobil z rozstrapateného športovcov elegantného, dokonalého muža. Kvalitné obleky bývajú vyrobené z jemnej vlny, hodvábu či kašmíru. 

Lacné obleky síce pozorujte vašu peňaženku a tiež vyzerajú nádherne. Dlho ani nevydrží … Po čase sa rozpadnú a dajú tak majiteľovi jasne najavo, že sú vyrobené z polyesteru. Pri výbere obleku sa teda oplatí siahnuť hlbšie do vrecka. Ide totiž o dôležitú investíciu. 

K obleku samozrejme patrí košele, ktorá má vystužený golier a dlhý rukáv. Voliť môžete z mnohých farieb a mnohých odtieňov. Starostlivo ale zvážte, či sa daná farba hodí pre slávnostnú príležitosť, ktorá vás čaká. Ďalej si zapamätajte, že manžeta košele by mala o 1-2 centimetre prečnievať pod rukávom saka. Pri nákupe obleku je dôležité nezabudnúť na vhodnú obuv. K obleku si zakúpte mokasíny alebo kožené šnurovacie topánky. Vizitkou gentlemana je tiež kravata alebo motýlik. Ide o šikovné a elegantné doplnky.