Okuliare? Potom okrúhle a malé – dnes letí štýl Ozzyho Osbourna!

Do módy sa vracajú tie najhoršie kúsky minulosti, ktoré sa však napodiv stávajú dnes úplne populárne a fantastické. Predtým by sa o ne nezavadilo ani pohľadom, dnes trhajú rekordy v predajnosti. Aj keď je leto, tak s úspechom sa vrátili zvonové nohavice, ktoré by možno mali zostať radšej dávno zakázané, pretože nejde o nič vkusné, ale najskôr je to otázka názoru. Vrátila sa aj batika, ale opäť ju nenosí ten, kto takému oblečeniu práve dvakrát neverí. Avšak ďalším kúskom, ktorý rozžiaril hlavne leto, sú okuliare, ale nie hocijaké. Teraz sa víťazí s drobnými okrúhlymi verziami!

Slnečné okuliare prešli akúsi revolúciou

Pred dvoma rokmi sme sa mohli pýšiť atrapami wayfarer okuliarov, ktoré dostali každého z nás najmä preto, že dokonale sadnúť každému typu a tvaru tváre. Minulý rok sme mohli vyniknúť hlavne veľkými okrúhlymi okuliarmi, ktoré ale neboli priamo pre každého, napriek tomu ich každý nosil. A dnes bodujú drobné okrúhle prototypy, ktoré sú napodobeninami tých, ktoré nosil vynikajúci Ozzy Osbourne.

Čím menšie, tým lepšie

Ozzyho Osbourna si každý vybaví ako muža, ktorý sa zapamätal hlavne svojimi dlhými čiernymi vlasmi, nevšedným, trochu strašidelným výrazom, a tiež okrúhlymi okuliarmi, ktoré sú ešte menšie, než aké nosil Harry Potter. Práve s nimi sa tento rok pretrhlo vrece a práve tieto tento rok kupoval rad zbesilých módnych i nemódnych maniakov, ktorí chcú mať aspoň jeden štýlový kúsok na sebe vždy, aj keď sa napríklad ich look skladal z bežných všedných kúskov, ktoré boli zakúpené niekoľko sezón skôr.

Avšak je nutné poznamenať, že tieto slnečné okuliare nesedia každému. Preto dobre zvážte, kým si ich kúpite, niekomu na tvári pridávajú pár kíl, inému sadnú úplne dokonale. Nespoliehajte sa však len na svoje uváženie, ale radšej sa poraďte s priateľmi, ktorí s vami akurát nakupovať budú.