Odstráňte šrámy zo semišových topánok

Veľká topánka je oveľa horšia ako mať veľkú skriňu. Oblečenie sa večne usadzuje a potom žehli, ale o to nemáte žiadne ďalšie starosti. Väčšina nečistôt bude čistiť prací prostriedok, takže nemusíte mať žiadne ďalšie starosti so suchými škvrnami. Koniec koncov, mať takú veľkú topánku – to je trochu klam. Keďže topánky nie sú práve najlacnejšia záležitosť a obvykle je nekúpite za pár korún, keď sú vo výpredaji, musíte sa o ne trochu starať. Udržujete si biele tenisky vždy ako nové, snažíte sa, aby neboli znečistené predovšetkým značkové topánky, ktoré vás stáli naozajstný majland. Staráte sa o kožené topánky, pretože aj kožené topánky nespadajú do kategórie lacných topánok. Možno by sme však mali dávať veľký dôraz predovšetkým na semišovú obuv, pretože tá je veľakrát tou najproblematickejšie na čistenie, aj keď sa jej práve dvakrát nezaoberáme. Škrabance alebo jazvy sa ťažko čistia a ľudia sa často vzdajú tohto boja skôr, než sa ho skutočne pokúsia vyhrať. Poďme sa pozrieť na niektoré tipy, ktoré vám ušetria semišové topánky!

Kúpte si celý rad hubiek, štetcov a čistiacich pien!

Čisté semiš nie je najjednoduchšia vec, ktorú je potrebné robiť. Takéto čistenie je zvyčajne natiahnuté celé hodiny, pretože je to únavná a veľmi trpezlivá práca. Väčšinou si musíte nakúpiť rad kefiek, hubiek a taky rôznych pien na semiš, pretože ak sa budete snažiť topánky umyť klasickú mydlovou vodou, semiš sa vám len scvrkne a už nepôjde vyčistiť vôbec. Nepoškodzujte si teda takú obuv mydlovou vodou, aj keď sa určite jedná o skvelú voľbu čistení inej obuvi.

V suisse, skúste hlavne s čistiacou penou, ktorá sa predáva všade v každom obchode s obuvou. Ak ju pekne farbite na topánku, opatrne ju jemne jemne maste. V prípade potreby ju umyte mokrou špongiou. Väčšinou však existuje manuál pre každú pena na topánky. Okrem iného tiež pomáha napríklad roztok vody alebo napríklad marseillské mydlo, ak by ste zvažovali predsa len mydlovou variantu.