Oakley

Slnečných okuliarov nie je nikdy dosť – práve týmto mottom sa nechal inšpirovať Jim Jannard, zakladateľ veľmi známe a kvalitné značky Oakley. Tento muž je považovaný za jedného z najkreatívnejších návrhárov všetkých čias. Jeho začiatky však patrili k tým obyčajným – prvotné nápady vznikali v jeho garáži. Ešte pred prvotným mottom si do hlavy vsunul akúsi myšlienku, ktorá hovorila, že všetko na svete je možné urobiť lepšie. Len je otázkou času, kto a kedy tieto veci lepšie urobí. Od tej chvíle sa rozhodol inovovať rôzne veci, boriť ich hranice a rozhodol sa skĺbiť funkciu s formou a s vzhľadom. 

Najprv začínal na riadidlách motocyklov, ale tento nápad ho práve dvakrát nenapĺňal, a tak sa rozhodol ísť trošku iným smerom. Roku 1984 veľkým štýlom ovplyvnil svet športu, pretože svetu ukázal revolučný športové okuliare, ktoré ovládli takmer všetkých ľudí na celej zemeguli. Doteraz ani profesionáli, ani obyčajní nadšenci do športu nepoznali takú inováciu. Jednalo sa o akúsi optickú technológiu najvyššej kvality, ktorá sa vytvorila špeciálne pre požiadavky športu na vrcholovej a tiež profesionálnej úrovni. Následne s nimi porazil bariéry viditeľnosti a odhalil úplne nové možnosti. 

Nasledovala inovácie okuliarov v odvetví lyžovaní a motocrossu. Potom sa tiež rozhodol ísť trošku do módnej branže, ale tam zasiahol naozaj len náhodne. Preto teda v sortimente značky Oakley nájdete aj športová obuv, odevy alebo iné druhy doplnkov. Avšak predovšetkým vďaka okuliarom dostala táto značka viac ako šesťsto patentov, a to práve v oblasti technológie a dizajnu. Preto, ak si kúpite práve tieto okuliare, dosiahnete akési jedinečnosti a unikátnosti, ktorá vám bude sedieť na nosa vždy, keď si ich nasadíte. Na nose budete mať akési umelecké dielo, ktoré je svojím spôsobom absolútne unikátne. A kto by predsa nechcel mať medzi doplnkami hotové unikáty, že áno?