Nestrkajte tenisky do práčky, ak ich chcete mať opäť biele

Biele tenisky sú opäť v kurze – to vám potvrdí snáď každý. Nosia sa nielen ku klasickým džínsom, ale robia parádu hlavne u šiat či sukní. Ležérnosť a elegantnosť sa dnes už kombinovať nebojí, preto sa nemusíte ani vy báť tejto kombinácie, ktorá by vám mohla zaručiť len obdiv z radov mužov i žien. Ostatne problém bielych tenisiek je ten, že sa rady zašpiní. Problém je teda predovšetkým v tom, že v nich chodíme aj do veľkého dažďa, preto škvrny od špinavých kaluží sa ihneď uchytí na bielom povrchu tenisiek. Niekedy s nimi mierime na diskotéku či do baru a veľakrát sa nám stane, že kvapka alkoholu nám na topánky kvapne. To potom nejde dole už vôbec. Mnoho ľudí následne robí tú chybu, že tenisky alebo botasky ihneď hádže do práčky. To väčšinou znamená smrť najmä pre obľúbené plátené tenisky značky Converse, pretože tie sa zvyčajne niekde roztrhnú, scvrknú sa alebo sa trochu zakriví. Potom už na nohe nevyzerajú tak pekne, ako vyzerali predtým, než sa do práčky hodili. Našťastie však existuje rad tipov, vďaka ktorým zaručene dosiahnete opätovaná bielych tenisiek. Ako na to? 

  1. Skústeto s CIFE 

Iste poznáte obľúbený čistiaci prostriedok väčšinou na nerez, ktorým je Cif. Jedná sa o biely tekutý prášok, ktorý je vyhlásený tým, že vyčistí absolútne všetko. To sa v tomto prípade potvrdzuje. Stačí, keď si topánky umyjete pod studenou tečúcou vodou a potom spoločne s týmto liekom vydrhnete kúsok po kúsku vaše tenisky. Potom to opäť umyjete studenou vodou a máte vyhrané. Síce tenisky nebudú biele ako vtedy, kedy ste ich kúpili, ale budú zase trochu čistejšie a bez známok nejakého špinavého poškodenia. 

  1. Ačonapríklad biely ocot a trochu vody? 

O bielom octe sa toho traduje moc. Najviac sa však začal spájať s čistením topánok. Pokiaľ si do misy, do lavóra alebo do umývadla nalejete studenú vodu, v ktorej umyjete špinavé tenisky, a následne do nej nakvapkáte trochu bieleho octu a s jedlou sódou a potom to v tejto zmesi umyjete, dočkáte sa neuveriteľných výsledkov. Celá táto zmes totiž perfektne škvrny odstráni a vy už sa nikdy nebudete musieť hanbiť za špinavú obuv.