Nemôžete zaspať? Skúste nasledujúce tipy!

Niekedy sú dni v práci úplne úmorné, kedy sa naozaj len tešíme domov do postele. V takýchto prípadoch sa však väčšinou naskytne ešte veľa vecí, ktoré musíme urobiť. Prídeme domov a miesto horúcej vane s penou a obľúbenou čítaním sa bohužiaľ ponoríme do varenia a do upratovania, pretože partner predtým, než odišiel do práce na popoludňajšie smenu, samozrejme neupratal nič, čo sa po ňom požadovalo. V takýchto prípadoch to samozrejme musí urobiť žena, keď príde z práce, pretože bez toho by nezaspala. A tak sa celá unavená potáca k drezu a následne plní všetky body zoznamu, ktoré sa musia ešte v ten deň splniť. Vďaka tomu, že po skončení už je naozaj čas ísť spať, nie je čas ani na relaxačné vaňu s penou, preto sa radšej uchyľuje k rýchlej sprche, ktorá aspoň zmyje ten zápach saponátov. Potom sa odoberie ísť spať. Lenže práve v tom okamihu zistí, že vôbec zaspať nemôže. Keď prevaľovanie trvá pol hodiny, hodinu a potom aj dlhšie, je načase s tým niečo urobiť.

Nepúšťajte do seba chemikálie!

Zabudnite však na to, že všetko vyrieši tablety na spanie. To ani náhodou! Nepúšťajte do seba také chemikálie, ktoré v sebe väčšinou nesú ešte nejaké iné látky, ktoré však pre telo nie sú vôbec prospešné, naopak mu len škodí. Zamerajte sa teda na to, že musíte predovšetkým nájsť nejaké iné prírodné rady, ktoré vám pomôžu zaspať.

Doma väčšinou nájdete kopu čajov, čo je pre vás výhoda. Práve čaju vám totiž pomôžu k okamžitému zaspanie. Musíte však vedieť, ktoré čaju piť. Zamerajte sa samozrejme na bylinkovej a bez cukru, pretože cukor vo vás len sprevádza adrenalín. Tým osvedčeným receptom sú jednoznačne lístkami medovky. Ak teda nemáte doma medovku ako kvetinu, voľte medovkový čaj, ktorý vás naozaj uspí natotata. Žiadneho lepšieho lieku na nespavosť nie je, tým si môžete byť istí. Tabletky označte ako tabu a neskloní sa k nim ani v čase núdze. Vždy sa nájdu poctivé babské rady, ktoré dobre s nespavosťou poradia. Veď nespavosť je stále aktuálny problém mnohých z nás.