Najužitočnejšie izbové rostliny

Izbové rastliny zútulnia interiér a blahodarne pôsobí na psychiku, dokážu oveľa viac – čistí vzduch od škodlivých látek.Ve veľkých mestách ide často o jedinú príležitosť, ako sa dostať bližšie k prírode. Ako sa ochrániť pred okolitým znečisteným životným prostredím, a aspoň do určitej miery zmierniť stres. Niektoré rastliny zlepšujú energiu v miestnosti, iné filtrujú vzduch, a iné ničí škodlivé baktérie a vírusy, ostatné prilákajú bohatstvo, dobré vzťahy a úspech v podnikaní.

Užitočné izbové rastliny

Medzi užitočné izbové rastliny patříChlorophytum, známy pre svoju schopnosť absorbovať škodliviny zo vzduchu; navyše je krásny a elegantní.Spathiphyllum – magnet na ženské šťastie; Dracaenataké absorbuje toxíny a čistí vzduchs prídavkom energie, vyrovnáva teplotné rozdiely; brečtan, ničí plesne a baktérie, čistí vzduch od benzénu, trichloretylén aj formaldehydu, takže viniča sú veľmi užitočné v priemyselnom prostredí rovnako ako rôzne druhy fikusov, datľová palma, filodendron a dracéna. Fajčiari by si mali do svojich domovov zaobstarať zelenec, Scindapsus alebo svokrin jazyk.

Paprade ozdobia každý interiér

Paprade okrem krásy uvoľňujú kyslík, absorbujú mikróby a toxíny, dodávajú pozitívnu energiu. Mnoho domov a budov majú mnoho negatívnych zón, preto odporúčame tu umiestniť tieto rastliny, ktoré prispejú k zlepšeniu rodinných vzťahov.

Kalanchoe – talizman zdravie

Pre široko známu rostlinuKalanchoe, existuje mnoho obľúbených receptov na liečbu niektorých chorôb. Málokto vie, že Kalanchoe listy môžu pridávať do rôznych jedál. Kalanchoe pomáha liečiť chrípku, zápalové procesy v obličkách a žalúdočné ťažkosti, odporúča sa piť džús u tuberkulózy, ďalej sa používa na liečbu zápalu očných viečok, pri kožných ochorení, gastritíde, skvele hojí vnútorné vredy a rany, používa sa aj na liečbu psoriázy, listy sa aplikujú na zranenia alebo bradavice, pomáhajú tiež pri duševnej a telesnej únave, spomaľuje proces vývoja nádoru.

Krásna kvetina – kamélie

Kamélie má terapeutické vlastnosti. Napríklad japonské kamélie môžu byť použité ako čaj, varí sa jej púčiky a listy, ktoré obsahujú látky, zlepšujúce metabolizmus tukov v tele, takže čaj z nich je veľkým prínosom pre tých, ktorí chcú zhubnout.Olej z jej semien sa používa v kozmetike, je pridávaný do rúžu. A ak povaríte listy a opláchnete si vývarom vlasy, tak budú hodvábne a lesklé. Camellia korene sú účinným liekom proti hnačke.