Na farbe záleží!

Myslíte si, že je vlastne jedno, akú farbu si na seba oblečiete? Omyl! Je dokázané, že farby ovplyvňujú naše nálady a pocity. Farbou možno ovplyvniť aj to, ako na vás budú ľudia z vášho okolia reagovať. Preto by sme si mali dať veľký pozor, akú farbu zvolíme. 

Nebude teda na škodu, si každé ráno sadnúť a uvedomiť si, čo nás v ten deň vlastne čaká. Je potrebné sa zamyslieť, aký pocit chceme v ľuďoch zo svojho vzhľadu zanechať. Napríklad pri pracovnom pohovore, prvom rande či iné pre nás významné udalosti. 

Aké farby teda obliekať? 

čierna 

Nebudeme si nič nahovárať, toto je jedna z najlepších a najpraktickejších farieb, ktoré možno obliecť. Je ľahko kombinovateľná s ostatnými farbami a pôsobí elegantne. Tiež má jednu super vlastnosť a to že zoštíhľuje! To iste ocenia nielen ženy. 

S touto farbou budete na svoje okolie pôsobiť vážne a noblesne. Takže ak sa chystáte na už spomínaný pracovný pohovor alebo dôležitú pracovnú schôdzku táto farba je báječná voľba. Ak máte strach, že budete pôsobiť tmavo, tak kombinujte s bielou alebo tiež červenú. 

modrá 

Ak vás čaká napríklad prednáška, kedy prednášajúcim ste vy, tak tmavo modrá farba je to, čo budete potrebovať. Táto farba v ľuďoch vyvoláva pocit upokojenia a zvyšuje schopnosť sústrediť sa. Takže chcené aj nechcené pozornosti neuniknete. Vyvoláva tiež pocit spoľahlivosti. 

S touto farbou si pozornosť zaistíte. 

biela 

Táto farba je symbolom čistoty a nevinnosti, ale aj túžby po dokonalosti a perfekcionizmu. Ak potrebujete rozjasniť svoj outfit, je to tá pravá farba. Ak potrebujete svoje okolie dohnať k premýšľaniu, táto farba by vám mohla pomôcť. Či nechcete vyzerať ako lekári, je vhodné farbu kombinovať. Ako čierna je k týmto hrám ako stvorená.