Na aké príležitosti sa hodí rôzne strihy dámskych šiat

Konečne je preč doba, kedy nebolo, čo si pekného obliecť, vládla uniformita. A to bolo zle, navyše dámske šaty sú jedinou módne výsadou žien. Kto iný nosí tento druh odevu? Nikto, len Škóti si obliekajú sukne, pretože ide o tradíciu siahajúcu do XVI. Storočia. Dnešný trh ponúka neskutočné množstvo štýlov, strihov, že je koľkokrát ťažké sa v ponuke orientovať.

univerzálny šaty

Tento typ šiat nájdete pravdepodobne v každom ženskom šatníku. Hoci strihy nemajú žiadne obmedzenia, zvyčajne sú jednofarebné bez odzdob, charakteristické svojím jednoduchým rovným strihom a tvarom, siahajú približne po kolená. Tu do slova platí – v jednoduchosti je sila. Lacné, jednoducho strihané a hlavne pohodlné šaty sa hodí ku všetkým druhom čižiem, lodičkám, nazouvákům alebo sandálom. Sú ideálne na prechádzku, nákupy i na romantickú večeru. Pokojne si ich ráno môžete obliecť do práce, proste všade a vždy v nich budete elegantné.

večerné šaty

Večerné dámske šaty sú určené pre zvláštne, slávnostné príležitosti. Nosia sa krátke i dlhé majú prepracovaný, zložitý strih, drahé tkaniny – hodváb, zamat, šifón, čipky. V tomto prípade každá žena túži na seba upútavať pozornosť, preto majú výrazné zdobenie v podobe zlatej výšivky, korálok, kamienkov a flitrov. Zaobstarať si luxusné večerné dámske šaty už niečo stojí. Koľkokrát ide o najdrahšiu položku vo vašom rozpočte, hoci dlhá večerná róba inak povedané plesové šaty sa nosia len na jednu príležitosť.

mini šaty

Dĺžka týchto šiat koľkokrát len ​​tak, tak schová to, čo má byť pred zrakmi ostatných utajené. Tento typ dámskych šiat si môže dovoliť len majiteľka krásne štíhle postavy s ohľadom na vek. Staršie dámy a bacuľky si musí vyberať šaty s dĺžkou minimálne na dlaň nad kolená, ideálne ku kolenám alebo dlaň pod kolená.