Na aké miesta nezabudnúť pri návšteve USA?

Cestovanie sa stalo naozaj populárnym trávením voľného času a je to len dobre – veď život sa skladá z najrôznejších zážitkov a spomienok, a pokiaľ sa budú naše spomienky týkať iba večného sedenia doma, keď trávime svoj voľný čas iba sedením pri počítači, potom asi nebude práve dôvod na čo spomínať. Ostatne ľudia v poslednej dobe si cestovanie značne obľúbili, čo je úplne skvelé, pretože spoznávame nielen české, ale aj iné kultúry. Cestovať sa však dá počas celého roka, preto nepodliehajte domnienke, že sa cestuje iba počas letných prázdnin či vtedy, keď nám praje počasie.

V poslednej dobe sa stalo obľúbené hlavne cestovanie do Spojených štátov amerických. Mnoho ľudí túži zažiť aspoň kúsok života tých, na ktorých sa pozerali v televízii vo svojich obľúbených seriáloch. Ameriku však nejde prejsť iba raz. Pokiaľ sa do nej raz dostanete, potom sa musíte zmieriť aj s tým, že sa tam skrátka budete chcieť vracať a budete ju chcieť poznávať opäť z iných uhlov pohľadu. Ak sa tam teda vydáte, nezabudnite navštíviť tieto miesta, na ktoré nikdy v živote nezabudnete.

Niagarské vodopády

Ak ste nadšenci do turistiky, potom by ste nemali rozhodne zabudnúť na krásy americkej prírody. Medzi klasiku, ktorú vidieť rozhodne musíte, patria aj Niagarskej Kanade, ďalšie dva v štáte New York. Každým rokom, snáď aj každým dňom sú Niagarské vodopády navštevované naozaj hromadami turistov, ktorým rozhodne táto atrakcia tají dych.

Národné parky

Spojené štáty americké sú preslávené hlavne svojimi národnými parkami, ktoré stoja za prehliadku. Každý národný park je jedinečný a prináša turistovi a návštevníkovi úplne odlišné pocity. Medzi veľmi obľúbený patrí napríklad Yosemitský národný park, ktorý je denne hojne navštevovaný. K veľmi známym a tiež k veľmi presláveným parkom patrí aj Národný park Glacier. Národný park ako z rozprávky je napríklad aj Národný park Zion.