Móda podľa influenceriek. Čo vám rozhodne nesmie chýbať?

Sociálne siete sú dnes plné tých, ktorí svojim počtom sledujúcich atakujú hodnotu stotisíc, dvestotisíc alebo napríklad aj milióna sledujúcich. Presne týmto ľuďom, ktorých sleduje veľké množstvo ľudí a ktorí tým pádom majú možnosť „ovplyvňovať“ názory viacerých ľudí, sa hovorí influenci. Zatiaľ čo u niektorých je zameranie rýdzo na zvieratá, u iných zase na rodinu. A nájdu sa tiež takí, ktorí sa zameriavajú rýdzo na módne odvetvie. Väčšinou sa jedná o ženy, ktoré svojim štýlom do istej miery udávajú trendy.

Pokiaľ na Instagrame sledujete niektoré influencerky, ktoré sa zameriavajú na módu a ktoré svojim spôsobom udávajú módne trendy, pretože dostávajú do podvedomia konkrétne kúsky, o ktoré je razom záujem, asi by ste dokázali vymenovať niekoľko modelov, z ktorých sa stal hotový hit.

Oversized saká

Jedným z hitov, ktoré na svojom profile propaguje napríklad manželka najznámejšieho českého moderátora Monika Marešová, sú oversized saká. Jedná sa spravidla o klasické vypasované sako, ktoré vlastní skutočne každá druhá žena. Je väčšinou väčšej veľkosti, ale to na ženskosti neuberá. Práve naopak. Pokiaľ sa vie skvele skombinovať so zvyškom outfitu, razom je vykúzlený veľmi príťažlivý look.

Chelsea topánky

Chelsea topánky alebo tiež chelsea boots – to je ďalší trend, ktorý sa zapísal do povedomia pred niekoľkými rokmi. A asi by tento trend bol dávno preč, pokiaľ by tento typ obuvi nenosilo také množstvo influencerov. Chelsea topánky čiže topánky, ktoré majú po stranách gumu, sú naozaj jedným veľkým hitom a dnes sú k dostaniu v celom množstve prevedení. Učarujú vám farebné kúsky alebo skôr stavíte na klasickú čiernu?

Pánske košele

Dávno sú preč doby, kedy boli pánske košele rýdzo pre pánov. Dnes skrátka môžu pánske košele nosiť aj dámy. A tie sa toho rozhodne neboja! Samozrejme, je veľmi dôležité tento pomerne extravagantný prvok skombinovať. Nechcete predsa zabiť ženskosť, ktorá by naopak mala vyplynúť na povrch.