Manikúra je samozrejmosťou, ale nezabudnite na pedikúru

Ženy sú bytosti, ktoré sa starajú o to, ako vyzerajú. Dbajú si na to, čo sa o nich hovorí, a keď sa o nich nesú nejaká negatíva, potom sa sústredí a urobia všetko pre to, aby sa o nich niesla iba pozitíva. Niet sa čomu diviť, keď čo mesiac navštevujú kaderníčku, ktorá im vždy zaručí to, že nebudú kolovať ohováranie na ich vlasy. Pôsobí tiež na manikúru, ktorá je často súčasťou ich oblečenia. Každá žena by mala byť vždy špecializovaná, nielen kvôli vlne kritiky. Avšak je nutné podotknúť, že manikúru si ľahko urobíte aj doma, avšak záleží na tom, či máte čas, ktorý tomu chcete venovať.

Musí sa však postarať nielen o manikúru, ale aj o pedikúru. Pedikúra však nezahŕňa len nalakovanie nechtov na nohách a ich ostrihaní, ale aj v sebe nesie aj brúsenie pat, ak ich máte tvrdé, alebo tiež čistenie nechtov vtedy, kedy vás bolí a zistí sa, že sú zarostené. To je potom veľmi bolestivá procedúra, ktoré však ľahko zamedzíte práve tým, že sa rozhodnete pravidelne chodiť na pedikúru.

Koľko stojí táto pedikúra?

Ženy si ju väčšinou rozhodnú robiť samy doma, ale ak bolí (najmä palce), potom je dobré zájsť k odborníkovi, ktorý prečistí najmä okolia nechtov a odstrihne tak necht, ktorý nejde vidieť, ale ktorý tak naozaj je a skrátka bolí. Lak na nechty a dokončenie je len čerešňa na dort celej pedikúry.

Mnoho žien chodí na pedikúru na svoju manikúru, takže sa obvykle dohodnú na cene. Avšak, ak idete do salónu, zaplatíte asi päťsto korún – teda v priemere. Vždy to závisí od mesta, kam idete na pedikúru. Najlacnejšie, samozrejme, vyjde, ak poznáte pedikúru. Navyše, pedikúra by mala byť vykonávaná minimálne raz za mesiac, aby sa zabránilo nepríjemnostiam a udržiavali naše nohy dokonale dobre. Bolo by pre nich ťažké bez nich.